Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради

Спорт — задля підтримки наших захисників і захисниць

У приміщенні Сосонського ліцею пройшов фінал чемпіонату Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» з футзалу серед юнаків 2013-2014 років народження.

Змагання отримали назву «З Україною у серці, з вірою у ЗСУ!», а їхнє відкриття розпочалося із вшанування пам’яті Героїв, які загинули у боротьбі з російською навалою.

Участь у чемпіонаті взяли чотири громади нашої області — Могилів-Подільська, Немирівська, Шаргородська і наша рідна Стрижавська.

Голова Стрижавської громади Михайло Демченко подякував юним футзалістам за їхнє завзяття і цілеспрямованість. В умовах війни вони продовжують працювати над собою і популяризувати спорт власними успіхами.

Також з вітальним словом до спортсменів звернувся голова Вінницької обласної організації «Колос» Сергій Татусяк та голова асоціації футзалу Вінницької області Юрій Максименко.

Гра видалася надзвичайно емоційною та видовищною. У результаті призові місця розподілилися таким чином:

1 місце — команда Немирівської міської територіальної громади;

2 місце — команда Могилів-Подільської міської територіальної громади;

3 місце — команда Стрижавської селищної територіальної громади;

4 місце — команда Шаргородської міської територіальної громади.

Дякуємо усім учасникам за гру! Бажаємо нових вершин у спорті та достойних суперників на полі!

Всеукраїнський спортивно-масовому захід «Gool Games»

22 лютого команда учнів КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка» взяли участь у Всеукраїнському спортивно-масовому заході «Gool Games», який відбувався у смт.Літин. Для наших педагогів та учнів це новий досвід, адже цей вид змагань вперше проводився у нашому районі. Незважаючи на всі обставини, юні спортсмени здобули ІІІ місце та нагороджені заохочувальними призами від організаторів. Дякуємо тренеру команди - вчителю фізичної культури Білошкурській Тетяні, за підготовку учасників.

Пишаємося та віримо у нові перемоги наших дітей!

Проведено комісійне обстеження та надано методичну допомогу щодо облаштування найпростішого укриття

З метою створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів та працівників з урахуванням збройної агресії російської федерації 21 березня провідним фахівцем відділу забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області Юрієм Любавіним спільно з представниками Стрижавської селищної ради та Держпродспоживслужби проведено комісійне обстеження та надання методичної допомоги щодо облаштування найпростішого укриття у КЗ "ЗДО (ясла-садок) "Колобок" с. Пеньківка" Стрижавської селищної територіальної громади.

«Зіркова мрія-2023»! Наші успіхи!

Вкотре учні закладів освіти Стрижавської громади на високому рівні продемонстрували свої творчі здібності та таланти. За результатами обласного конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2023» Лендя Віліна, учениця 8 класу КЗ «Мізяківсько-Хутріський ліцей» стала володаркою Гран-прі у номінації «Вокал». Дипломом І ступеня у номінації «Вокал» нагороджена Солоненко Злата, учениця 2 класу КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка». Дипломом ІІ ступеня номінація «Художнє читання» нагороджена Пасека Вікторія, учениця 11 класу КЗ «Ліцей №1 смт.Стрижавка», дипломом ІІІ ступеня – Романенко Іван, учень 7 класу КЗ «Сосонський ліцей». Щиро вітаємо наших зірочок та пишаємося їхніми успіхами!

«Єдиний урок з безпеки»

Працівником відділу забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області було проведено «Єдиний урок з безпеки» у КЗ Пеньківський ліцей" та КЗ "Мізяківсько-Хутірський ліцей" Стрижавської селищної територіальної громади, де було роз'яснено дітям та працівникам про: «Основні вимоги пожежної безпеки в побуті та на робочому місці», «Правила поведінки при виявленні ВНП», алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога».

Команда КЗ "Сосонський ліцей" STEMTEAM взяла участь у конкурсі юних інженерів Engineering Challenge від Science Buddies

Щорічний конкурс Science Buddies Engineering Challenge спрямований на те, щоб заохотити дітей спробувати інженерію за допомогою веселого та доступного практичного проєкту. Усі заявки, які відповідають вимогам, будуть брати участь у випадкових розіграшах, щоб отримати шанс виграти частину призів у розмірі 10 000 доларів США для школи.

Проведено «Єдиний урок з безпеки»

Працівниками відділу забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області з урахуванням безпекової ситуації було проведено «Єдиний урок з безпеки» у 3-х навчальних закладах Стрижавської селищної територіальної громади, а саме: Стрижавських ліцеях №1 та №2 та Сосонському ліцеї.

Було роз'яснено дітям та працівникам про основні вимоги пожежної безпеки в побуті та на робочому місці, правила поведінки при виявленні ВНП, та алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога».

Приєднуйся до команди Юних пожежних-рятувальників

Вінницьке районне управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області запрошує здобувачів освіти вступати до руху юних рятувальників-пожежних, який має багато переваг для дітей.

Участь в такому русі дозволить дітям зрозуміти, як важливо дотримуватися правил безпеки, щоб уникнути різних небезпечних.

Діти, які вступають до руху юних рятувальників-пожежних, можуть дізнатися більше про професію рятувальника. Це може допомогти дітям зробити більш обдумані рішення щодо своєї майбутньої професії.

Участь в русі юних рятувальників-пожежних може допомогти дітям розвивати соціальні навички, такі як співпраця, комунікація.

Діти навчаються співпрацювати в команді та вирішувати проблеми разом, що є важливим навиком у будь-якій сфері життя.

А ще на учасників руху чекають цікаві конкурси, квести, участь у спортивних заходах, екскурсіях та таборах організованих рятувальниками.

Долучитися до лав юних рятувальників можна за допомогою QR-коду. Анкету створено як для дітей, так і для їхніх батьків!

Нарада керівників закладів освіти

14 березня 2023 року відбулася нарада керівників закладів освіти Стрижавської селищної ради, в якій взяли участь працівники відділу освіти, cім’ї, молоді, спорту, культури та туризму. Нараду проводила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світлана Томусяк.

На порядку денному обговорювалися питання:

 • Про підсумки першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»
 • Про підсумки проведення ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів
 • Опрацювання листа МОН від 27.01.2023№1/1274-23 «Про право працівників закладів освіти займатися викладацькою діяльністю в своєму закладі.
 • Про замовлення підручників для 5-6 класів
 • Про професійний розвиток педагогічних працівників закладів освіти
 • Про попередження правопорушень (про молодіжну субкультуру «ЧВК Редан»).
 • Про стан організації та ведення військового обліку в закладах освіти.
 • Про рекомендації щодо забезпечення протипожежної безпеки на об’єктах закладів освіти під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2023 року.
 • Про підсумки проведення фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски надії-2023».
 • Олена Кугай, головний спеціаліст відділу, ознайомила присутніх з підсумками першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» та результатами проведення ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Керівники отримали роз’яснення стосовно права працівників закладів освіти, які за основною посадою у закладі отримують повний посадовий оклад (ставку), займатися викладацькою діяльністю у цьому ж закладі освіти у свій робочий час за основною посадою згідно з пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.
 • Любов Циба, провідний спеціаліст відділу, ознайомила з постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних» №1487 від 30.12.2022 року. Проінформувала про поширення в Україні деструктивної російської субкультури «ЧВК Редан». Наголосила про необхідність проведення в закладах освіти просвітницько - інформаційної та профілактичної діяльності, з метою не потрапляння дітей до тенет деструктивних субкультур, запобігання залученню підлітків до так званих флешмобів. Під час наради були надані рекомендації щодо забезпечення протипожежної безпеки на об’єктах закладів освіти під час весняно-літнього періоду пожежонебезпечного періоду 2023 року. Обговорилися питання щодо атестації педагогічних кадрів, про особливості викладання в інклюзивних класах та замовлення підручників.

Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! ...

Його творчість стала символом української національної свідомості Шевченко написав Біблію для українців, він виявився тим самим "тринадцятим апостолом", який врятував свій народ від розгублености та забуття у найважчі часи. І значення Шевченка для українців та України не вимірюється словами "творчість" чи "літературна спадщина". Ні, це те незрозуміле, але неминуче диво, яке обов’язково відбувається в житті кожного народу.

Часто кажуть, що Шевченко створив сучасну українську мову, але коли він почав писати свої перші вірші, ця мова вже існувала, фактично її витворив Іван Котляревський. Шевченко, як Прометей, вдихнув у цю мову душу, вогонь народного гніву, він розпалив пожежу, яку імперія вже не зможе погасити. Своїм співвітчизникам він дав найголовніше — почуття власної гідности, без якого народи не існують, і з яким народи не вмирають. Принаймні — не вмирають без боротьби.

до 209 річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка В закладах освіти Стрижавської громади пройшла низка заходів присвячених Великому Кобзарю, який залишив за собою яскравий мистецький та змістовий слід, ставши символом України, рупором народної боротьби. Заклади продемонстрував творчість, креативність та інноваційність в організації та проведенні шевченківських днів.

Літературний вечір "Поезія єднає"

10 березня 2023 року поціновувачі творчості Шевченка зібрались у місцевому кафе «Хуторок» села Мізяківські Хутори Стрижавської селищної територіальної громади, декламували вірші в атмосфері дружної родинної зустрічі. Вперше від початку повномасштабного вторгнення люди так масово зійшлися разом, і їх об’єднала поезія.

Вірші Тараса Шевченка стали основою літературного вечора, присвяченого Дню народження поета.

На захід завітали голова Стрижавської ТГ Михайло Демченко, начальниця відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світлана Томусяк, староста Мізяківсько_Хутірського округу Людмила Панасюк, працівники освіти та місцеві жителі.

Щемливо й емоційно звучали рядки про війну. Наші діти усе розуміють і відчувають, тож їм болить те, що відбувається з Україною. Так само, як колись боліло Шевченкові.

На заході творча молодь Мізяківських Хуторів зібрала 11 тисяч 340 гривень для українського війська.

Юним активісткам Вікторії Ліварчук та Мар’яні Івацко у цьому допоміг наш славетний Кобзар.

«Я гордий за молоде покоління Стрижавської громади! Це потужна сила, яка прагне втілювати свої ініціативи і долучатись до благодійних справ. Отримав глибокі емоційні враження від участі у літературному вечорі», - прокоментував очільник громади.

Гуртуємось, тримаємось, разом до перемоги!

Проліски надії - 2023

2 березня 2023 року на базі КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка» в дистанційному форматі відбувся мистецький фестиваль вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2023».

На конкурс були представлені роботи у номінаціях «Вокальне мистецтво» (ансамблевий (від 3-х і більше учасників) та хоровий спів) (9 номерів);
«Інструментальне мистецтво» (соло-виконавці, ансамблі, оркестри духових і народних інструментів, вокально-інструментальні колективи) (4 номери); «Хореографічне мистецтво» (народна, сучасна хореографія, бальні танці) (4 номери)
За спільним рішенням оргкомітету та журі переможцями відбіркового етапу стали:
- Вокальний ансамбль «Чарівниці» (КУ «Стрижавська дитяча музична школа»);
- Зразковий аматорський хореографічний колектив «Вихиляси» (КЗ «Сосонський ліцей»);
- Вокально-інструментальний ансамбль «Золоті струни» (КЗ «Ліцей№1 смт.Стрижавка». Бажаємо нашим переможцям гідно представити нашу громаду на обласному рівні.

Вокальний ансамбль «Чарівниці» (КУ «Стрижавська дитяча музична школа»)

Зразковий аматорський хореографічний колектив «Вихиляси» (КЗ «Сосонський ліцей»)
Вокально-інструментальний ансамбль «Золоті струни» (КЗ «Ліцей№1 смт.Стрижавка»)

Відбувся ІІІ етап першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Фізична культура»

27 лютого 2023 року на базі комунального закладу «Вінницький фізико- математичний ліцей №17» у дистанційній формі відбувся ІІІ етап першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Фізична культура».

Три конкурсанти, визначені на основі рейтингу, укладеного за загальною кількістю балів, одержаних під час випробувань ІІ етапу, змагалися у конкурсному випробуванні «Урок».

Клас і тему уроку було обрано окремо для кожного учасника конкурсу шляхом жеребкування. Випробування дало можливість конкурсантам продемонструвати педагогічну майстерність, практичні уміння та навички володіння програмним матеріалом предмета «Фізична культура», предметно-методичну компетентність, творчий підхід, спрямованість на формування цілісності знань, предметних та ключових компетентностей, цінностей і ставлень.

На основі рейтингу, укладеного за кількістю балів, одержаних у випробуванні «Урок», ІІ місце у ІІІ етапі першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Фізична культура» здобув Шевчук Руслан Дмитрович - вчитель фізичної культури комунального закладу «Ліцей №1 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області».

Вітаємо з перемогою!

Сьогодні, 24 лютого 2023 року – річниця початку повномасштабної війни, рік нашої незламності

 • 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України.
 • Приблизно о 5:00 ранку президент рф володимир путін оголосив про так звану «спеціальну воєнну операцію» для «демілітаризації та денацифікації України».
 • Вже за кілька хвилин почалися ракетні удари неподалік Києва та по всій території України. Здригнулась тоді і Вінничина.
 • Сьогодні — річниця початку повномасштабної війни, в якій ми обов'язково переможемо.

Втрати і здобутки Протягом цих пекельних 366 днів криваві окупанти вбили 487 наших дітей, поранили – 954, зниклими вважаються 345 неповнолітніх. Внаслідок військової агресії росії загинуло понад 8 тисяч цивільних, 13 тисяч людей зазнали травм. «Небесне військо» поповнили понад 13 тисяч наших захисників. Мільйони українців були змушені покидати свої домівки і тікати за кордон, рятуючи власні життя. Російські окупанти вщент зруйнували понад 170 тисяч будинків. Частково окупували території Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей. Загальна сума завданих Україні збитків перевищила 750 млрд доларів.

Всі ці жахливі факти не зупинили наших героїчних воїнів, котрі з кожним днем ще завзятіше нищать рашистів. За даними генштабу, за рік всеукраїнського спротиву російській військовій агресії додому вже ніколи не повернуться понад 145 тисяч окупантів. Майже 21 тисяча одиниць ворожої техніки вже не працюватиме на полі бою. Протягом цього року українські військові звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій та 28% від всіх окупованих територій. Наші продовжують стримувати противника на сухопутній ділянці протяжністю 3 тис. 786 кілометрів, активна лінія фронту –1,5 тис. кілометрів. І це ще ми не починали… Попереду багато боротьби, але ми точно знаємо, що вийдемо з неї переможцями, бо здобули найголовніше – національну єдність заради спільної мети, незламність і віру в Україну та мужніх героїв, що боронять її кордони. Ми викарбували свій, український генетичний код, який не під силу зламати російським терористам.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<< >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Фінальні змагання з волейболу Вінницького району

В ході проведення зональних змагань з волейболу в рамках обласної Гімназіади серед закладів загальної середньої освіти в рамках Вінницького району команда юнаків та дівчат нашої громади вийшли у фінал.

21 лютого їх гостинно зустрічала Агрономічна громада. Крім наших команд, за першість змагалися команди дівчат та юнаків з Липовецької ТГ та Агрономічної ТГ.
Михайло Демченко, голова Стрижавської територіальної громади, також завітав на спортивне свято, щоб підтримати наших спортсменів.
В результаті напруженої та довготривалої гри, перше місце у змаганнях посіли команди юнаків та дівчат із Липовецької громади, які і продовжать участь вже на рівні обласного турніру серед команд інших п’яти районів Вінницької області.

II місце посіли юнаки із Агрономічної громади та дівчата із Стрижавської громади.

III місце отримали команди юнаків із Стрижавської громади та команда дівчат із Агрономічної громади.

Вітаємо наших волейболістів, які гідно змагалися у цьому нелегкому протистоянні!

Віримо у вас, до нових перемог!

Корисні посилання