Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради

Нарада керівників закладів освіти Стрижавської селищної територіальної громади

6 грудня 2022 року відбулася нарада керівників закладів освіти Стрижавської селищної ради

В нараді взяли участь працівники відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради та директори закладів освіти. Нараду проводила начальник Відділу – Світлана Томусяк.

На порядку денному обговорювалися питання:

 1. Про хід проведення ІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та всеукраїнських учнівських конкурсів
 2. Про ліцензування закладів загальної середньої та дошкільної освіти.
 3. Про окремі питання кадрової роботи.
 4. Про «Звіт про діяльність закладів дошкільної освіти за 2022 рік» (форма 85-к).
 5. Про «Звіт з фізичної культури і спорту за 2022 рік» (форма №2-ФК).
 6. Про порядок організації харчування на 2023 рік.
 7. Про затвердження норм списання твердого палива.
  Начальник відділу освіти Світлана Томусяк зазначила, що на базі закладів освіти будуть створені "Пункти незламності", які передбачають можливість для кожного жителя громади зігрітись чи підзарядити гаджет навіть в умовах тривалого знеструмлення населеного пункту. Кожен пункт матиме у наявності джерело тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних девайсів, місця для відпочинку, аптечки, а також забезпечення мам та дітей. З цією метою для кожного закладу уже закуплено генератори та розпочалися організаційні роботи. До того ж, на базі КЗ «Ліцей №2» Пункт незламності уже функціонує.

ОГОЛОШЕННЯ

06 грудня 2022 року о 10.00 годині у приміщенні комунального закладу "Ліцей №2 смт Стрижавка" відбудеться нарада керівників закладів освіти Стрижавської селищної територіальної громади

26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

26 листопада Україна і світ вшанують пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Розпочинаємо інформаційну кампанію «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо»

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

Український інститут національної пам’яті оприлюднив інформаційні матеріали до цьогорічних роковин. Інформаційна кампанія на вшанування пам’яті жертв проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики.

У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців по всьому світу і громадян інших країн засвітити вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри. Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у Росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.

Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.

Тому цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!». Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності.

Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято – День Свободи 22 листопада, яке скасував у грудні 2011 року Віктор Янукович. Після Революції Гідності 13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ №872/2014, згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи.

Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го –лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Помаранчеву революцію спричинили разом із цілою низкою факторів масові брутальні фальсифікації та застосування адміністративного ресурсу під час президентської виборчої кампанії 2004 року. Ця революція стала маркером становлення й розвитку громадянського суспільства в Україні, його готовності обстоювати базові демократичні свободи та людську гідність, брати на себе відповідальність за власний вибір.

Завдяки Революції Гідності Україна отримала новий шанс для цивілізаційного вибору, руху до демократії, очищення від рудиментів тоталітарного й людиноненависницького комуністичного минулого. Однак, на відміну від подій Помаранчевої революції, обстоювання власної гідності та свободи взимку 2013–2014 років коштувало Україні життя та здоров’я багатьох патріотів.

Народ України як ініціатор та учасник революційних подій виявив свою суб’єктність у формуванні майбутнього держави й утвердив вектор її розвитку як вільної демократичної європейської країни.

Гідність людини є однією з найважливіших особистісних цінностей, закріплених у багатьох правових актах, у тому числі міжнародних.

Відповідно до основних положень Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо й через органи місцевого самоврядування. За народом України закріплено право визначати та змінювати конституційний лад в Україні, а також право на свободу мирних зібрань.

14 жовтня - День захисників і захисниць України

Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів

 • Сьогодні вітаємо усіх військовослужбовців України. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!

Історія свята Після початку російсько-української війни у 2014 році постала потреба заснувати день для вшанування всіх, хто став на захист України. Одночасно з цим в Україні тривав процес декомунізації та відмови від усього радянського. Тому у 2014 році на заміну 23 лютого — Дня захисника вітчизни, президент запровадив День захисника України.

Дату обрали невипадково - 14 жовтня також святкують Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, тож у цей день українське військо вшановували історично. Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

З 2015 року 14 жовтня день офіційно зробили державним святом та вихідним.

14 липня 2021 року парламент змінив колишню назву свята на День захисників і захисниць України. Колишня назва не в повному обсязі передавало його суть і зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками країни, її захищають також і жінки. Використання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей — і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.

Кого треба і кого точно не треба вітати з цим святом В сучасній Україні в цей день вітають тих, хто причетний до захисту країни. В першу чергу це військові — і чоловіки, і жінки. Окрім того, доречно вітати всіх, хто причетний до оборони України в той чи інший спосіб:

рятувальники; медики; добровольці; правоохоронці; волонтери та навіть просто люди, які постійно роблять свій вклад у зміцнення обороноздатності нашої держави.

В Україні цього року масштабних заходів до свята не заплановано — за зрозумілих причин. Святкувати будемо вже після нашої Перемоги.

Натомість в рамках Всесвітньої компанії #DefendingUkraine мітинги на честь Дня захисників та захисниць пройдуть у 50 містах різних країн світу.

Шановні захисники і захисниці України! Ви наші захисники,опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких у ваших надійних, сильних руках. Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Щиро зичимо вам міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба! Сердечно вітаємо всіх із особливим Днем для українців – святом Пресвятої Покрови – єдиним релігійним святом, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Бажаю усім нам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність і надалі буде неодмінною рисою українців.

«Єдина Україна» : жителів Вінниччини та переселенців запрошують до участі у Всеукраїнському онлайн-проєкті

Розпочинається набір учасників на третій потік Всеукраїнського онлайн-проєкту «Єдина Україна».

Проєкт «Єдина Україна» – це Всеукраїнська акція, започаткована Міністерством молоді та спорту України спрямована на формування української громадянської ідентичності серед населення шляхом донесення історичних фактів, вагомих у написанні історії Незалежності України.

Цільовою аудиторією заходу є населення країни, яке прагне усвідомити основні цінності існування української нації, підвищити власний рівень знань про багатовікову історію, важливі події та персоналії українського державотворення.

Проведення акції планується з 17 по 30 жовтня 2022 року через безкоштовні просвітницькі лекції в онлайн режимі.

Програма заходу містить лекційні заняття, тренінги, інші форми взаємодії, та спрямована на формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).

Основними завданнями заходу є:

– підвищити в учасників рівень знань про багатовікову історію, важливі події та персоналії українського державотворення, державні символи України;

– поінформувати населення про радянські міфи щодо становлення української нації;

– реалізувати програму із практичних занять та гутірок, що формує українську громадянську ідентичність у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність);

– провести онлайн зустрічі з відомими людьми, які роблять вагомий внесок до формування української громадянської ідентичності у населення.

Під час онлайн-заходу на вас чекають тренінги та зустрічі з українськими істориками:

– «Історія України: між правдою і міфами»;

– «Історична декомунізація»;

– «Російські міфи».

Також в рамках проєкту обговорюватимуться імідж України в світі сьогодні і як з ним працювати для нашого мирного завтра.

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/39Mn2sb

Проєкт організований Міністерством молоді та спорту України разом з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та спрямований на внутрішньо переміщене населення країни, громадян, які прагнуть усвідомити основні цінності існування української нації.

Як врятуватись від “брудної бомби”, застосування ядерної зброї чи аварії на АЕС

 • Росія терпить поразки на полі бою, а тому її керівництво у звичній для себе манері вдається до шантажу. Цього разу – ядерного. Ядерний удар по Україні вважається малоймовірним, а головна мета цих погроз — налякати українців та світ та змусити нас йти на поступки, а наших партнерів – послабити підтримку України. Утім це залякування не матиме очікуваних росією наслідків.

Водночас українці мусять мати план дій на випадок будь-яких надзвичайних ситуацій: застосування ядерної зброї, “брудної бомби” чи в разі аварії на АЕС.

Ядерна зброя є зброєю масового ураження. Ядерні заряди можуть бути розміщені на різних типах ракет, торпед, бомб та артилерійських снарядів, якими росія постійно обстрілює нашу територію. Зрозуміти, що це була ядерна зброя, можна тільки після безпосереднього вибуху та отримання даних про радіоактивне забруднення території.

Радіологічний розсіюючий пристрій або, як ще його називають, “брудна бомба,” фактично є вибухівкою з радіоактивним матеріалом. Під час детонації радіоактивні речовини поширюються вибуховою хвилею.

Рекомендації актуалізовано на основі досвіду і інструкцій України після аварії на ЧАЕС (1986р) Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки і на основі інформації з відкритих джерел: Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства освіти і науки України та Патрульної Поліції України.

 • Якщо ядерний вибух застав вас на вулиці
 • Якщо ядерний вибух застав вас у приміщенні
 • Якщо ядерний вибух застав вас у дорозі
 • Якщо ваша дитина під час ядерного вибуху – у школі або садочку
 • Перша допомога постраждалому від ядерної зброї
 • Симптоми радіаційного опромінення
 • План дій у разі радіаційної аварії на АЕС у вашому регіоні
 • Йодопрофілактика. Рекомендації
 • Що робити, якщо під час радіаційної аварії вам потрібно буде вийти з укриття?
 • Як безпечно харчуватися та пити воду під час радіаційної аварії чи після ядерної атаки?
 • Як підготуватись до радіаційної аварії у вашому регіоні

Застосування “брудних бомб”: яка небезпека і які способи порятунку У випадку застосування ядерної зброї, використання “брудної бомби” або вибуху на АЕС головне правило лишається незмінним: почувши сирену, прямуйте в укриття.

Увімкніть радіо, телебачення або скористайтесь інтернетом для отримання сповіщення про відповідну загрозу та про подальші дії.

Оперативну інформацію має повідомити ДСНС, Генштаб, поліція чи місцева влада на сторінках їх офіційних сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber чи Telegram. Якщо інтернет-звʼязок буде нестабільним, можна використовувати полегшені версії соцмереж (Facebook Lite, Messenger Lite).

Однак є велика ймовірність, що в зоні ураження ядерною зброєю зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. А тому заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.

Помітивши спалах у небі (або його відбиття від поверхонь), у жодному разі не дивіться в той бік. Це загрожує опіком рогівки, спалаховою сліпотою та опіком очей. Лягайте на землю. Спробуйте знайти в секундній доступності заглиблення або виступ, за яким можна сховатись від ударної хвилі та уламків. Спробуйте закрити всі відкриті частини тіла: ляжте ногами в бік вибуху, обличчям донизу, підкладіть руки під себе, щоб захистити їх від опіків та травмувань. По можливості, прикрийте вуха навушниками — це захист від баротравми. Прикрийте рот і ніс маскою, тканиною одягу або хусткою, дихайте через них. Однак ці підручні засоби не можуть повністю захистити від внутрішнього опромінення. Тому важливо якнайшвидше потрапити в укриття.

Біжіть в укриття одразу, як з’явиться можливість звестися на ноги й коли минула вибухова хвиля від застосування ядерної зброї.

Бігти в укриття треба враховуючи напрям вітру. Якщо він дме з епіцентру вибуху – пересувайтесь перпендикулярно (ліворуч або праворуч) напряму вітру. В іншому випадку – рухайтесь проти вітру.

Головний критерій пошуку укриття – хвилинна доступність. Якщо поруч немає спеціально обладнаного сховища, найкраще підійде підвал або центр великих бетонних будівель з мінімальною кількістю вікон та дверей. Зони будівлі, де найбезпечніше сховатись у разі застосування ядерної зброї, дивіться на ілюстрації. Якщо ядерний вибух застав вас на вулиці

Якщо ядерний вибух застав вас на вулиці

Перш, ніж потрапити в укриття, зніміть верхній шар одягу. Це може усунути до 90% радіоактивного забруднення й зменшить час, протягом якого ви перебуваєте під впливом опромінення. Щоб запобігти розсіюванню радіоактивного пилу, будьте дуже обережні, знімаючи одяг, намагайтесь уникнути контакту шкіри з забрудненим одягом. Покладіть одяг в поліетиленовий пакет або герметичний контейнер. Найкращим варіантом буде переодягнутися повністю та якнайшвидше провести дезактивацію (див. пункт 11). Переконайтесь, що в приміщення, яке ви використовуєте як укриття, не потрапляє повітря ззовні. Закрийте всі вікна, двері, вентиляційні отвори, вимкніть кондиціонер та обігрівач. За можливості перейдіть у кімнату, де немає вікон. Дистанціюйтесь від інших людей у приміщенні, не торкайтесь їх. Ви можете спричинити радіоактивне забруднення одне одного. Не їжте й не торкайтесь нічого, що могло зазнати радіоактивного забруднення. Проведіть дезактивацію – заходи для очищення від радіаційного забруднення тіла, приміщення, поверхонь та предметів, з якими ви контактуєте.

Для змивання радіоактивного забруднення зі шкіри та поверхонь можна використовувати водопровідну воду, якщо не було офіційних повідомлень про заборону її використання! Рекомендовано прийняти прохолодний душ з використанням миючих засобів. Уникайте сильного тертя шкіри, це може призвести до пошкодження шкіри та потрапляння радіонуклідів до організму. Якщо немає змоги прийняти душ, омийте всі відкриті ділянки шкіри, особливо руки й обличчя. Використовуйте мило й велику кількість води. Не тріть шкіру в місцях, де є подряпини чи рани, аби запобігти потраплянню радіонуклідів до організму. Якщо у вас зовсім немає доступу до води, скористайтеся вологою серветкою, чистою вологою тканиною або вологим паперовим рушником. Ретельно протріть усі відкриті ділянки шкіри. Поверхні й предмети протріть вологою ганчіркою або серветкою. Це обов’язково, не залежно від того, яке приміщення ви використовуєте як укриття. За можливості одягніть чистий, щільний максимально закритий одяг, що не міг зазнати радіоактивного забруднення. Знайдіть джерело інформації (радіо, телевізор, інтернет). Аби не пропустити інструкції, не вимикайте радіоприймач або інший засіб зв’язку. Залишайтесь в укритті впродовж 24 годин, якщо органи влади не нададуть інших інструкцій щодо переміщення чи евакуації. Якщо ядерний вибух застав вас у приміщенні Переконайтесь, що в приміщення не потрапляє повітря. Закрийте всі вікна, двері, вентиляційні отвори, вимкніть кондиціонер та обігрівач. За можливості перейдіть у кімнату, де немає вікон.

Залишайтесь в укритті впродовж 24 годин, якщо органи влади не нададуть інших інструкцій щодо переміщення чи евакуації. Аби не пропустити інструкції, не вимикайте радіоприймач або інший засіб зв’язку.

Не їжте й не торкайтесь нічого, що могло зазнати радіоактивного забруднення.

Якщо члени вашої сімʼї на момент застосування ядерної зброї були в іншому укритті, вони мають залишитись там, доки не буде дозволу покинути його.

Тримайте своїх домашніх тварин усередині укриття.

Не вживайте водопровідну воду до отримання відповідного повідомлення про її безпечність.

Якщо ядерний вибух застав вас у дорозі Помітивши спалах у небі (або його відбиття від поверхонь), у жодному разі не дивіться в той бік. Це загрожує опіком рогівки, спалаховою сліпотою та опіком очей. Зупиніть автомобіль на безпечній частині дороги. Закрийте всі вікна, двері, люки та будь які отвори, перекрийте потік повітря ззовні. Прийміть захисну позу (закрийте голову руками та опустіть лікті на коліна). По можливості, прикрийте вуха навушниками — це захист від баротравми. Прикрийте рот і ніс маскою, тканиною одягу або хусткою, дихайте через них, поки не опинитесь в укритті: це має захистити вас від потрапляння радіонуклідів в організм. Після вибуху негайно треба знайти укриття. Головний критерій – хвилинна доступність. Якщо поруч немає спеціально обладнаного сховища, найкраще підійде підвал або центр великих бетонних будівель з мінімальною кількістю вікон та дверей. Якщо ваша дитина під час ядерного вибуху – у школі або садочку Якщо на момент ядерного вибуху ваша дитина була в закладі освіти, вона має залишатись там в укритті з рештою дітей.

Навіть якщо школа або садок в пʼятихвилинному доступі від дому, не потрібно виходити з укриття і забирати дитину. Це нашкодить вам, бо на вулиці ви можете зазнати радіаційного впливу, вашій дитині, а також іншим дітям й вчителям або вихователям, які перебувають в укритті школи чи садочка. Згідно норм безпеки приміщення для укриття мають загерметизувати зсередини, аби туди не потрапляти шкідливі речовини ззовні. Батьки, що прийшли з вулиці, можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він разом з повітрям може потрапити у приміщення, де переховуються діти.

Тож вийти назовні означає наражати на небезпеку не лише себе, а й дітей та персонал. У випадку аварії з викидом або ядерного вибуху у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

Для того, що мати впевненість, що школа або садок готові до будь яких сценаріїв ми рекомендуємо вам переконатись заздалегідь, що тамтешнє укриття захистить вашу дитину від радіації у випадку ядерного вибуху. А також переконатись, що ваша дитина готова до такого сценарію.

Для цього потрібно:

Переконатись, що у вчителів (вихователів) та дирекції школи або садочка є план дій на випадок ядерного вибуху. Вони мають діяти згідно із загальними правилами поводження у такій надзвичайній ситуації. Правила тут. Якщо дирекція закладу не проінформувала вас про це, ви маєте домовитись заздалегідь із іншими батьками та вчителем, що у випадку ядерного вибуху двері укриття, де перебувають діти – не будуть відчиняти, допоки не було дозволу від органів влади.

Це значить, що прийти і забрати дитину звідти, поки немає офіційних оголошень, що загроза минула – буде неможливо. Поясніть їм, що зайве відчинення дверей укриття і допуск туди батьків, що прийшли з вулиці – нашкодить дітям.

Переконайтесь, що укриття адаптоване для перебування там в умовах ядерної небезпеки. Чи є в адміністрації школи відповідні документи, акти перевірки контролюючих органів, що свідчать про те, що укриття – придатне. Крім цього – акт ДСНС про те, що приміщення в задовільному санітарному та протипожежному стані.

Деякі заклади мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні сховища – герметичні. Однак за відсутності таких допускається перебування в найпростіших укриттях, але в яких дотримані наступні вимоги ( їх дотримання ви можете перевірити самі):

розташовується в підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи на першому поверсі (за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями), в основній будівлі школи або не далі, ніж 100 метрів від неї. Поруч не має бути резервуарів з небезпечними хімічні, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами, водопровідними та каналізаційними магістралями; укриття забезпечене електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності мають бути приміщення для встановлення виносних баків; не має бути ніяких отворів у стінах окрім дверей. Якщо є інші – мають бути закладені мішками з піском або ґрунтом, бетонними блоками чи цеглою; в укритті має бути не менше ніж два евакуаційних виходи. Для укриттів місткістю до 50 осіб допускається один вихід; через укриття не повинні проходити водопровідні, каналізаційні чи інші магістралі; входи мають закриватись посиленими дверима з негорючих матеріалів (металевими або дерев’яними, оббитими залізом) чи захисними екранами (кам’яними, цегляними, залізобетонними) на висоту не менше 1,7 м; в укритті має бути вентиляція; місткість укриття – не менше 1 метра на людину. Оскільки укриття має бути розраховане на перебування там дітей впродовж не менше від 48 годин, перевірте, чи є там перелік речей, які має забезпечити адміністрація закладу освіти:

місця для сидіння (лежання): стільці, лавки чи ліжка, спортивні мати, каремати; теплі ковдри або спальники; поліетиленові пакети; армований скотч для герметизації приміщення; ганчірки та вологі серветки; вода для очищення тіла, предметів, поверхонь від радіаційного пилу; питна вода у розрахунку одна особа/2 л на добу; запас консервів та сублімованої їжі; контейнери для продуктів харчування; баки для нечистот, що щільно закриваються (для неканалізованих будівель і споруд); резервне штучне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо); вогнегасники; аптечка із засобами надання невідкладної медичної допомоги; Запас таблетованого йодиду калію на максимальну плановану кількість дітей та персоналу в укритті: немовлята від народження до 1 місяця – 16 мг на особу, діти (від 1 місяця до 3 років) – 32 мг, діти (від 3 до 12 років) – 62,5 мг на особу, підлітки (від 12 до 18 років), вагітні, матері-годувальниці та дорослі (до 40 років) – 125 мг на особу, дорослим від 40 років йодна профілактика зазвичай не потрібна. Правила йодопрофілактики тут. респіратори FFP2 та FFP3 в розрахунку на максимальну кількість дітей, яку вміщує сховище; засоби зв’язку та оповіщення (телефон, радіоприймач на батарейках з КХ/CХ діапазоном на випадок відсутності звʼязку та струму, інтернет, рекомендовано встановлення Wi-Fi пристроїв); інструменти (лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки, ножівки тощо). Якщо не всі речі є, разом із іншими батьками проконтролюйте, аби їх придбали або знайдіть та принесіть самі.

Складіть тривожний рюкзак для своєї дитини, у ньому мають бути: пляшка чистої води; поживні батончики чи снеки в герметичних упаковках; нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси); телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк; індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів); комплект змінної білизни та одягу; спальник, якщо ними на забезпечує заклад; улюблена іграшка або річ. Інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).

Важливо! Для того аби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка, домовтесь з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі зберігались у закладі, але в швидкому доступі, аби їх можна було швидко брати під час тривоги.

Обовʼязково попередьте медичного працівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію, якщо ваша дитина має порушення функціонування щитоподібної залози або алергію на калій йодид! В укритті їм може знадобитись йодопрофілактика, але тільки після офіційної вказівки ДСНС чи органів влади в її потребі!

Проговоріть з дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Не залякуйте дитину, але й не прикрашайте події. Поясніть, це важливо для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть її, що як тільки небезпека мине, уся ваша родина знову буде разом.

Також важливо проговорити цей сценарій з усіма членами вашої родини. Якщо ви не впевнені у безпечності перебування вашої дитини в укритті навчального закладу у випадку ядерного вибуху – тоді рішення, чи навчатиметься ваша дитина офлайн, допоки є така загроза – ви приймаєте на власний розсуд.

Залежно від ситуації, органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного формату навчання у вашій школі.

Рекомендації актуалізовано на основі досвіду і інструкцій України після аварії на ЧАЕС Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки і на основі інформації з відкритих джерел: Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства освіти і науки України та Патрульної Поліції України.

Перша допомога постраждалому від ядерної зброї При наданні допомоги постраждалому першочергово необхідно видалити радіоактивні речовини з його одягу (роздягнути або попросити роздягнутися) та обробити шкіру теплою водою з милом.

Видалення одягу, очищення шкіри, ран, отворів тіла необхідне для запобігання потрапляння радіонуклідів до організму та зменшення дози опромінення постраждалого й оточуючих. При наданні допомоги постраждалому слід максимально використовувати наявні засоби індивідуального захисту: рукавички, одноразові комбінезони та респіратори. Після надання допомоги постраждалому проведіть дезактивацію самому собі.

Очищення ран. Якщо людина отримала будь-які поранення під час застосування ядерної зброї, то через них радіоактивні речовини можуть потрапити всередину організму. Тому необхідно провести наступну процедуру:

накрити шкіру навколо відкритих ран водонепроникними пов’язками, щоб обмежити поширення радіоактивного забруднення на інші ділянки тіла. обережно промити рани великою кількістю води або фізіологічного розчину. Очищення вух та носа. Обережно протріть вуха та ніс зволоженим стерильним аплікатором із ватним наконечником. Обробка ротової порожнини та очей. При потраплянні радіоактивних речовин через рот слід негайно почистити зуби зубною пастою й кілька разів прополоскати рот 3% розчином лимонної кислоти. При ураженні мигдалин доцільно прополоскати горло 3% розчином перекису водню. А очі необхідно обережно промити великою кількістю фізіологічного розчину або води. Очищення волосся. Попросіть постраждалого помити волосся теплою водою з м’яким милом або шампунем. Воду, якою мили волосся, не можна використовувати для миття інших частин тіла. Уникайте потрапляння забрудненої стічної води в очі, вуха, ніс або рот. Висушіть волосся чистими рушниками. Транспортування постраждалого. Загорніть забруднені ділянки або всього постраждалого у два шари простирадла. Стежте за температурою тіла постраждалого. Після транспортування медики, що приймуть постраждалого, мають провести огляд та дезактивацію транспортного засобу та обладнання й утилізувати все забруднене. Симптоми радіаційного опромінення Первинна променева реакція триває до 3 діб після ураження.

Її прояви: дратівливість, загальна слабкість, нудота, блювання, головний біль, підвищення температури тіла, збудження, а потім пригнічення психічної діяльності.

Прихований період відсутній при тяжких формах. Зазвичай триває від 3 діб до року. У постраждалого спостерігається покращення самопочуття, проте він відчуває загальну слабкість, зниження апетиту, проблеми з дефекацією та іноді порушення сну.

Розпал хвороби відбувається від двох тижнів з моменту ураження. Далі – індивідуально. У хворого можуть бути такі симптоми: головний біль, безсоння, нудота, загальна слабкість, шлунково-кишкові розлади з сильними болями в животі, температура тіла до 38-40 ℃, множинні точкові крововиливи на шкірі та слизових оболонках, кровотечі внутрішніх органів (легеневі, шлунково-кишкові, ниркові), випадіння волосся на другому-третьому тижні, інфекційні ускладнення (ангіна, пневмонія, абсцес легень та загальне зараження крові – сепсис).

План дій у разі радіаційної аварії на АЕС у вашому регіоні Окупанти постійно створюють загрозу радіаційних аварій на українських АЕС. А тому ознайомтесь із планом дій для населення в разі радіаційної аварії на АЕС.

Почувши сигнал тривоги, що сповіщає про надзвичайну ситуацію, негайно увімкніть радіо, телевізор або інтернет і прослухайте повідомлення. Цю інформацію ДСНС, армія, поліція чи місцеві органи управління мають повідомити на офіційних сторінках їх сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber, Facebook чи Telegram. Існує велика ймовірність того, що в зоні ураження зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. Тому заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації. Якщо у вашій місцевості розміщена АЕС і на ній сталася аварія, залишайтеся в приміщенні або негайно зайдіть у нього, якщо ви на вулиці. Найкраще – в укриття або підвал. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі, тому треба триматися якнайдалі від стін і даху. Швидко надягніть респіратор або ватно-марлеву пов’язку; якщо їх немає, прикрийте ніс і рот рушником, хусткою або шарфом. Закрийте та заблокуйте всі вікна, двері та вентиляційні отвори в приміщенні та не підходьте до них без нагальної потреби; вимкніть кондиціонер та обігрівачі. Заздалегідь подбайте про запас води в герметичних ємностях так, щоб вистачило на кілька днів. Загорніть продукти в плівку та покладіть у холодильник або шафу. Стежте за подальшими повідомленнями від ДСНС, армії, поліції чи місцевих органів управління. Вони сповістять про необхідність йодної профілактики, евакуацію та правила безпеки. Корисні застосунки для інформування про надзвичайні ситуації: “Тривога” (розробник – Мінцифри), “єТривога” (розроблений українськими IT-волонтерами в Польщі), “Київ Цифровий” (тільки для мешканців столиці) Проведіть йодопрофілактику. Йодопрофілактика. Рекомендації Важливо! Проводити йодопрофілактику можна тільки після офіційного оповіщення щодо її необхідності.

Необхідність у прийомі препарату стабільного йоду (калію йодиду) може бути як після аварії на АЕС, так і після ядерного вибуху. Але вона виправдана лише тоді, коли радіація спричинена радіойодом. В інших випадках (зокрема при застосуванні “брудних бомб”) прийом препаратів йоду заборонений і може завдати організму непоправної шкоди. Дорослим старше від 40 років або людям з порушеннями функціонування щитоподібної залози йодна профілактика зазвичай не потрібна.

Йодопрофілактика полягає в одноразовому прийомі таблетованого йодиду калію. Другий прийом передбачено в разі пролонгованого (більше 24 годин) або повторного впливу і якщо людина вживала забруднену їжу або воду.

Дозування йодиду калію (таблетки):

немовлята від народження до 1 місяця – 16 мг

діти (від 1 місяця до 3 років) – 32 мг

діти (від 3 до 12 років) – 62,5 мг

підлітки (від 12 до 18 років), вагітні, матері-годувальниці та дорослі (до 40 років) – 125 мг

Що робити, якщо під час радіаційної аварії вам потрібно буде вийти з укриття? Покидати укриття можна лише після офіційного дозволу ДСНС, органів виконавчої влади чи інших офіційних установ. Користуйтеся респіратором, надягніть максимально закритий та щільний одяг, плащ, гумове взуття та рукавички. Не роздягайтеся на вулиці, не сідайте на землю, не купайтеся у відкритих водоймах, не збирайте гриби чи лісові ягоди, не паліть. Після повернення додому зніміть верхній шар одягу. Це може усунути до 90% радіоактивного забруднення й зменшить час, протягом якого ви перебуваєте під впливом радіації. Щоб запобігти розсіюванню радіоактивного пилу, будьте дуже обережні, знімаючи одяг, намагайтесь уникнути контакту шкіри з забрудненим одягом. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер та тримайте його подалі від людей та домашніх тварин. Якщо є можливість, проведіть дезактивацію, виконавши ті ж дії, як при проведенні дезактивації в разі ядерного вибуху. Одягніть чистий, максимально закритий та щільний одяг. Як безпечно харчуватися та пити воду під час радіаційної аварії чи після ядерної атаки? Безпечною для вживання є їжа, яка не контактувала з радіоактивними речовинами: їжа в герметичних контейнерах (банках, пляшках, коробках тощо) та їжа в холодильнику або морозильній камері.

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою ганчіркою або чистим рушником. Також перед використанням протріть столи та посуд вологою ганчіркою або чистим рушником. Витріть миски й килимки для домашніх тварин. Ганчірʼя, яким ви очищували посуд та поверхні, покладіть у пакет чи пластикову коробку, яка герметично закривається. Бажано наклеїти на них етикетку з попередженням про радіацію й зберігати в місці, не доступному для дітей чи домашніх тварин.

Не збирайте й не вживайте їжу зі свого саду, городу чи ту, що перебувала на вулиці, поки не отримаєте офіційне повідомлення, що це безпечно.

Лише бутильована вода є безпечною для вживання, поки не буде проведена перевірка водопровідної води на забруднення. Кип’ятіння не позбавляє від радіоактивних речовин. Ви повинні мати воду в пляшках, якою запаслись заздалегідь. ДСНС чи органи виконавчої влади повідомлять про безпеку водопровідної води.

Як підготуватись до радіаційної аварії у вашому регіоні Ось кілька правил, як підготуватись до надзвичайної ситуації чи до евакуації з небезпечної зони.

Заздалегідь подбайте про запас води в герметичних ємностях так, щоб вистачило на кілька днів. Поради для цього в розділі “Як підготувати запас води”. Подбайте про запас продуктів на випадок надзвичайної ситуації. Поради читайте в розділі “Якими продуктами запастися для дому та тривожної валізи” . Майте напоготові тривожну валізу. Що до неї покласти, читайте тут.

Подбайте про те, аби бути на звʼязку й мати доступ до інформації, коли трапиться надзвичайна ситуація. Інструкція тут. Застосування “брудних бомб”: яка небезпека і які способи порятунку Не слід виключати застосування росіянами “брудних бомб” під час війни. Ці бомби ще називають “зброєю терористів”. Оскільки такі бомби є інструментом залякування, то їх можуть застосовувати на територіях, де немає активних бойових дій і є висока щільність населення.

“Брудна бомба” — це суміш вибухівки, наприклад динаміту, і радіоактивних речовин. Інша назва такої бомби – радіологічний розсіювальний пристрій (РРП).

Не слід плутати її з ядерною зброєю. “Брудна бомба” не може створити ядерний вибух, як ядерна зброя, хоч і може поширити радіоактивне забруднення в порівняно невеликих кількостях і на обмежені відстані. Головна небезпека “брудних бомб” – це сам вибух, від якого можуть загинути чи постраждати люди.

Зазнати радіаційного впливу можуть першочергово ті, хто опинився в епіцентрі вибуху. На більших відстанях від місця вибуху небезпека є тільки у випадку, коли люди вдихають пил, їдять забруднену їжу або п’ють забруднену воду.

Тому правила порятунку в разі застосування “брудної бомби” такі ж, як і під час радіаційної аварії на АЕС: прямуйте в укриття, залишайтесь в укритті, слухайте подальші вказівки від органів влади, ДСНС чи поліції. Детальніше тут.Докладніше тут

День працівників освіти

Першої Неділі жовтня ми відзначаємо світле і прекрасне свято – День працівників освіти, наших вірних наставників, сіячів доброго і вічного, порадників і друзів. Люди, які присвятили своє життя благородній і потрібній справі – вихованню підростаючого покоління, заслуговують на слова глибокої подяки і шани.

Шановні Вчителі, ви вносите визначальний вклад у розвиток Стрижавської громади, формуєте нове покоління, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни. Висловлюємо щиру вдячність за творчу, самовіддану та подвижницьку працю, відповідальне ставлення до свого покликання, педагогічну майстерність і безкорисливе добро, які повсякчас ви даруєте своїм вихованцям. Бажаємо шановним педагогам щастя і здоров’я, успіхів і творчого натхнення, гарних результатів своєї праці вдячних учнів, розуміючих батьків!

З Всеукраїнським днем бібліотек!

Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх спільнот, громад та новоприбулих стали і точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії.

Більшість бібліотек сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі заходи, забезпечують мешканців громади і переселенців достовірною інформацією, а й перетворилися на волонтерські центри допомоги Збройним Силам України і внутрішньо переміщеним особам.

Для потреб Армії бібліотекарі плетуть маскувальні сітки, шиють елементи військового спорядження, постільну білизну та медичні халати для місцевих шпиталів, в’яжуть шкарпетки, збирають книжки для військових, заготовляють для них продукти, готують їжу для бійців територіальної оборони, організовують благодійний збір коштів, продуктів харчування та ліків.

У багатьох територіальних громадах, де приймають переселенців, на базі бібліотек організовано пункти або центри допомоги переміщеним особам, де їм надають харчування і тимчасовий прихисток у нічні години.

Це, звісно, не повний перелік того, як бібліотеки допомагають своїм користувачам під час війни. Тож напередодні Всеукраїнського для бібліотек Українська бібліотечна асоціація оголошує акцію «Бібліотека для тебе». Закликаємо українців 30 вересня привітати бібліотеку, яка підтримала та допомогла вам чи продовжує допомагати вам під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, розмістивши власну історію, пов'язану з бібліотекою під час війни, в соціальних мережах.

Всеукраїнський День дошкілля

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Дитячий садок для малюків не дарма вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті. І як би нам не здалося дивним, але працівники дитячих садків та інших дошкільних закладів, спільно з батьками та близькими наших дітей, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного, самого найближчого майбутнього.

Офіційно днем усіх педагогів вважають День працівників освіти. Та працівники дошкілля послідовно обстоюють своє, окреме, свято.

Історія святкування розпочалася з 5 листопада 2010 року. Цього дня відбувся І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної за участю понад 1250 працівників дошкільної освіти з усіх регіонів України.

У 2016 році Асоціація працівників дошкільної освіти ініціювала, а МОН розробило проект Указу Президента України «Про Всеукраїнський День дошкілля». У проекті датою відзначення обрали 27 вересня, а за традицією дошкільників вітають у останню неділю вересня.

У п’ятницю, 23 вересня 2022 року, відбудеться урочисте онлайн-святкування Всеукраїнського дня дошкілля. Захід відбудеться з метою популяризації дошкільної освіти та відзначення найкращих її представників.

Початок о 10:00.

Дивіться трансляцію на ютуб-каналі МОН, а також на фейсбук-сторінках МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти» та ТОВ «Ранок». 23 ВЕРЕСНЯ – ОНЛАЙН-СВЯТКУВАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ ДОШКІЛЛЯ

Щиро вітаємо усіх дошкільників із професійним святом!

Бажаємо міцного здоров’я, успішного втілення усіх творчих ініціатив та пошанування праці державою та суспільством.

Нехай професіоналізм і набутий практичний досвід допомагають вам реалізовувати сучасні програми виховної роботи з дітьми. А життя буде сповнене незгасимою енергією, любов’ю вихованців, підтримкою батьків та теплом рідних.

«Єдиний урок з безпеки»

9 вересня працівником відділу забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області Юрієм Любавіном проведено «Єдиний урок з безпеки» у 3-х навчальних закладах Стрижавської селищної територіальної громади:

КЗ "Лаврівська гімназія"

КЗ "Мізяквсько-Хутірський ліцей"

та КЗ "Переорська гімназія"

де було роз'яснено дітям та працівникам про «Основні вимоги пожежної безпеки в побуті та на робочому місці», «Правила пожежної безпеки в екосистемах», «Правила поведінки при виявленні ВНП», алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога» із проведенням навчальної евакуації. Даними заходами було охоплено дітей та працівників у загальній кількості 126 чоловік.

День фізичної культури та спорту

10 вересня – День фізичної культури та спорту

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. Фізична культура і спорт сьогодні є невід’ємною частиною сучасного способу життя, соціального і культурно-морального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров'я кожного громадянина нашої держави.  Заняття фізкультурою та спортом гартують не лише тіло, а й дух людини. Без фізичного виховання та спорту, без пропаганди здорового способу життя неможливе здоров’я людей. Велика вдячність вчителям, тренерам фізкультурно-спортивного руху за гідне продовження традицій з виховання вольової, фізично загартованої та здорової молоді! Бажаємо всім щастя, миру, міцного здоров’я, терпіння, родинного благополуччя, невичерпного оптимізму, наполегливості, наснаги та примноження здобутків. Хай щастить усім, хто присвятив своє життя спорту, у справі популяризації та розвитку фізичної культури! В єдності наша сила!

1 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ЗНАНЬ

У 2022-2023 н. р. згідно прогнозованих даних, у 10 закладах загальної сердньої освіти Стрижавської територіальної громади, новий навчальний рік розпочнуть, у 106 класах - 2086 здобувачів освіти, 157 вихованців трьох дошкільних закладів громади стануть школярами.

Мирного й успішного навчального року, дорога громадо!

Не таким урочистим, як зазвичай, є цьогорічний день першого шкільного дзвоника. Новий навчальний рік ми розпочинаємо в умовах воєнного стану. Та саме він спонукає ретельніше дбати про освітній процес, адже знання та навички дітей — це також стратегічна зброя. Вивчаючи рідну мову, історію та культуру, молодь усвідомлює себе частиною нації, держави, а отже, не залишає ворогам шансів впливати на свій світогляд.

У Стрижавській громаді ми підготували умови для занять у нових обставинах. Маємо обладнані укриття, налагоджені алгоритми для дистанційної роботи, педагогічні колективи знають, як підтримати малечу під час повітряної тривоги.

Щиро бажаю діткам, батькам та наставникам емоційної рівноваги і витримки, плідного та безпечного навчального року! Нехай заняття будуть успішні та цікаві! Вірю, що все заплановане вдасться! Гуртуймося і наближаймо перемогу!

Щиро — Михайло Демченко,

голова Стрижавської територіальної громади

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ

30 серпня 2022 року відбулася серпнева конференція керівників закладів та установ освіти СМСКТ Стрижавської територіальної громади «Освіта: розвиток, виклики, перспективи», у  якій взяли участь голова Стрижавської селищної ради Михайло Демченко та представники держаної служби якості освіти у Вінницькій області - заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління державної служби якості освіти у Вінницькій області Олена Максименюк, головний спеціаліст відділу моніторингу, позапланового контролю та роботи з органами місцевого самоврядування Наталя Кравчук.

Начальник Відділу проінформувала, що кадровий потенціал закладів та установ відділу освіти СМСКТ складає 533 працівники, з них:281 утримуються за рахунок місцевого бюджету, 252 - з освітньої субвенції. У заклади освіти відділом освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради були запрошені супервізори - тренери- педагоги НУШ, працівники кафедр КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та інші залучені фахівці. З держаного бюджету на супервізію виділено 16089,52 грн.

Робота зі здібною та обдарованою учнівською молоддю є ще одним з важливих напрямків діяльності закладів загальної середньої освіти. Так, цьогоріч вперше відбувся відбувався захід творчої та обдарованої молоді «Сузір’я кращих», сузір’я - Стрижавської громади. Відповідно до рішення сесії селищної ради за програмою розвитку освіти Стрижавської селищної ради, цьогоріч 212 тисяч гривень було виділено на виплату винагород переможцям олімпіад. Сума виплат рахувалась від загальної кількості балів, які підсумовувались від призових місць. У другому блоці Світлана Томусяк проінформувала, що з 24 лютого заклади освіти та культури стали осередками збору гуманітарної допомоги, мета яких надавати допомогу військовим, внутрішньо переміщеним особам та усім, хто цього потребує. У зв’язку з веденням воєнного стану в нашій державі, в кожному населеному пункті Стрижавської територіальної громади було розгорнуто цілодобові збірні евакуаційні пункти та центри комунікації з громадськістю, зокрема ними стали заклади освіти та культури. Завдяки активній діяльності освітян, усі заклади щодня відправляли автобуси з продуктами харчування не лише на фронт, а й цивільним, які перебували у зоні активних бойових дій. Крім продовольства, центри збору гуманітарної допомоги були наповнені одягом, засобами особистої гігієни, медикаментами, матрацами, карематами та ковдрами. Кухарі, обслуговуючий персонал, вчителі готували страви для тероборони, військових та медиків військового госпіталю. Працівники освіти та культури були залучені, на волонтерських засадах, до оповіщень «Повітряної тривоги» по всій території громади цілодобово. Батьки, діти, вчителі та усі небайдужі активно займалися плетінням маскувальних сіток. Заклади освіти підтримали ініціативу щодо збору пасхальних гостинців для наших захисників.

Зазначила, що комунальні заклади «Ліцей №1 смт.Стрижавка» та «Мізяківсько-Хутірський ліцей» стали пунктами прийому внутрішньо переміщених осіб. З 24 лютого вони допомогли понад 900 людям, частина з яких була транзитом, інші – знайшли тимчасове житло у селах нашої громади. З метою підтримки всіх, хто потребує відновлення емоційної рівноваги, започатковано волонтерський рух «Крок до себе". Наголосила, що з урахуванням збройної агресії російської федерації, пріоритетним напрямком роботи щодо підготовки закладів освіти до нового 2022/23 навчального року стала організація та створення безпечних умов для учасників освітнього процесу. Зазначила, що було проведено комісійне обстеження та надання методичної допомоги щодо облаштування найпростіших укриттів 9 закладів освіти розташованих на території Стрижавської селищної територіальної громади У третьому блоці керівник органу проінформувала про плани та перспективи подальшої діяльності. Найголовніше – це перемога та повернення до звичайного життя та очного навчання.

Селищний голова Михайло Демченко зазначив, що на сьогодні основним завданням є створення безпечного та комфортного середовища учасників освітнього процесу. Зазначив, що сприятиме реконструкції системи теплопостачання закладів освіти.

Також заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління державної служби якості освіти у Вінницькій області Олена Максименюк проінформувала керівників закладів про цифрову трансформацію та безпеку освітнього простору в умовах воєнного стану.

Корисні посилання