Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради

Керівники навчальних закладів звітували про результати 2021-2022 навчального року

Загальні збори та конференції організовуються і проводяться керівниками закладів освіти згідно з Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. №178, або Положенням, яке розроблене та затверджене у закладі освіти на основі вищевказаного.

На виконання норми забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, яка закріплена у ст. 30 Закону України «Про освіту», керівники забезпечують на веб-сайтах своїх закладів освіти відкритий доступ до інформації та документів щодо процедури звітування.

директор КЗ "Сосонський ліцей"

Створення безпечних умов у школах та дитячих садочках. Профільність навчання старших класів. Це лише кілька тем, озвучених директорами освітніх закладів Стрижавської громади під час загальних зборів. Впродовж місяця керівники звітували про результати 2021-2022 навчального року.

директор КЗ "Ліцей №1"

директор КЗ "Лаврівська гімназія"

КЗ "ДНЗ (садок-ясла) "Казка" смт.Стрижавка"

В умовах дії правового режиму воєнного стану зазначений захід можна було провести очно або в режимі он-лайн у вигляді конференції або загальних зборів. Форму проведення заходу керівники закладів освіти обирали самостійно.

Голова Стрижавської територіальної громади Михайло Демченко спільно спільно з начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світланою Томусяк та старостами відвідали навчальні заклади.

У своєму слові голова громади Михайло Демченко зазначив:

«Цей навчальний рік був вкрай непростим. Спочатку епідемічні загрози, а потім — реальні військові. Ніхто й ніколи не передбачав такого сценарію, тож педагогічним колективам довелося оперативно адаптувати освітній процес до форс-мажорних обставин. Жодних готових рекомендацій не було. Україна і світ ніколи ще не стикалися з подібним розвитком подій. До карантинного дистанційного формату додалася необхідність реагувати на повітряні тривоги, заспокоювати дітей, вчити їх правильно захищати себе. Усім було психологічно важко. Але ви впорались! Робота директорів чудова! - наголосив очільнк громади. - Я щиро вдячний вам, освітяни Стрижавської громади, за працю! Ви спільно з дітьми не тільки навчалися, а й допомагали нашим воїнам ЗСУ, переселенцям. Ви цілодобово чергували у закладах, були на варті, коли звучала повітряна тривога. Ви власним прикладом показали нашим дітям, як потрібно об’єднуватися і бути сильними в тилу. Нехай наступний навчальний рік принесе перемогу! Мирної нам усім праці!»

В 13-ох навчальних закладах освіти Стрижавської громади роботу директорів оцінили задовільно.

Дух школи, її кращі традиції і здобутки визначають педагогічний колектив і здобувачі освіти. Провідною фігурою у реалізації завдань, без сумніву, виступає вчитель, який зобов’язаний втілювати в життя ідеї, забезпечувати єдність виховання і навчання – основного призначення закладу. Зрозуміло, що робота директора, колективу закладу освіти, батьків і здобувачів освіти – нероздільні, а тому досягнення і недоліки спільні.

колектив КЗ "Ліцей №1"

колектив КЗ "Лаврівська гімназія"

колектив КЗ "Сосонський Ліцей"

колектив КЗ "ДНЗ (садок-ясла) "Казка" смт.Стрижавка"

Психологічна допомога дітям в умовах війни

Вперше Стрижавська громада провела захід у співпраці з проєктом "Поруч", який є новою спільною ініціативою Міністерства освіти і науки України та ЮНІСЕФ.

Дітей привітав селищний голова Михайло Демченко. Він подякував команді «ПОРУЧ» за організацію проєкту в нашій громаді та висловив сподівання на продовження співпраці.

Майже 25 діток пільгової категорії змогли з користю для себе провести час на території Стрижавського ліцею №1. Малеча сама обирала заняття за інтересами.

Можна було попрацювати з психологом, пограти у рухливі ігри під керівництвом спортивних тренерів, зайнятись малюванням, створити композицію за допомогою кінетичного піску.

Зараз емоційна підтримка вкрай важлива для дітлахів, адже вони щодня внутрішньо проживають все, що відбувається навколо.

ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

В КЗ«Центр розвитку культури і дозвілля» Стрижавської ТГ підготували для жителів громади онлайн привітання з нагоди відзначення 26 річниці Конституції України.

Друзі, з нагоди державного свята бажаємо вам громадянської зрілості, державницької мудрості, віри в себе, Україну та ЗСУ! Миру, процвітання, сили і наснаги в добрих справах! Нехай міцніє почуття гордості за нашу країну! Слава Україні! Героям слава! Обов'язково переможемо!

В Дорожному відбувся флешмоб "Мир над Україною". В бібліотеці провели літературно-музичну композицію "Історія української державності". Учасників прикрашала патріотична стрічка, виготовлена на майстер-класі.

Мізяківсько-Хутірська бібліотека Стрижавської ТГ: підготовлено книжкові виставки "Конституція - основний закон"

Бібліотека-філія смт Стрижавка: До Дня Конституції України у книгозбірні до уваги користувачів підготовлена книжкова виставка - подія "Конституція України - символ незалежної держави".

Відкрито класи пожежної безпеки для занять з дітьми на базі навчальних закладів громади

Створено класи пожежної безпеки для занять з дітьми на базі КЗ "Ліцей № 1 смт. Стрижавка", КЗ "Пеньківський ліцей" та КЗ " Сосонський ліцей".

За активного сприяння керівника відділу освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради Світлани Томусяк та керівників закладів освіти створено класи безпеки. З метою доведення до дітей основних вимог пожежної безпеки представниками ДСНС України у Вінницькій області з 1 вересня 2022 року на базі цих класів планується проведення бесід, інструктажів, занять щодо інформування про пожежну небезпеку з урахуванням сезонності.

Представниками ДСНС України у Вінницькій області надано методичну допомогу та наочну агітацію для доведення до дітей основних вимог пожежної безпеки, керівниками закладів освіти змонтовано відеоролики з демонстрацією пожеж та їх наслідків для засвоєння матеріалу дітьми. Також в наявності методичні рекомендації щодо організації проведення уроків з безпеки життєдіяльності, в тому числі з пожежної безпеки.

У 2022 році виповнюється 26 років від дня ухвалення Конституції України

В Україні 28 червня відзначають державне свято - День Конституції.

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. Цьогоріч Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану. 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію. Конституція — це оберіг нашої державності. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Конституція є живою, коли вона реально діє, громадяни користуються своїми правами та виконують обов'язки перед державою. Сьогодні ми захищаємо свої права та свободи від ворога. І немає сумнівів, що наша Конституція все здолає та переживе. Бажаємо миру та процвітання нашій країні! Слава Героям!

Цікаві факти про Конституцію України

Крім чинної на сьогодні Конституції, в історії України було ще 4 аналогічні документи:

 1. конституція Пилипа Орлика 1710;
 2. конституція УНР, ухвалена 29 квітня 1918 року;
 3. конституція ЗУНР, ухвалена 13 листопада 1918 року;
 4. тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

Процес підготовки Конституції України тривав шість років — з 1990 до 1996 року. Упродовж цього часу було запропоновано 15 проектів документа.

Гострі дискусії точилися щодо повноважень між гілками влади, символікою, приватною власністю, а також статусом Республіки Крим та російською мовою.

Президент України Леонід Кучма не був присутнім на засіданні парламенту. Він дивився його у кабінеті у прямому ефірі. Проте за кілька хвилин до остаточного рішення прийшов до сесійної зали. Кучма назвав цю подію історичною.

Найменший екземпляр основного Закону України розміром 2×3 см. Його створив художник Ігор Степанов у 2011 році. У ній 160 сторінок, а вага — 15 грамів.

Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Усі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних з 9 ранку та до 10 вечора.

Перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами були такими: Є Конституція!

Міжнародна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Визначено переможців Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022»

Громадською організацією «РОДОВІДсвіт» та Інститутом модернізації змісту освіти було проведено Всеукраїнський освітньо-методологічний відбір «РодовідУчитель – 2022». > Учасниками цього професійного змагання стали вчителі початкових класів та вчителі, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) на рівні базової середньої освіти.

Учасники презентували власний досвід використання новітніх технологій, методів і прийомів організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти

У фіналі відбору було обрано 20 переможців, серед яких і педагог з нашої громади –

Ванжула Наталія Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Сосонський ліцей» (категорія «Базова середня освіта», предмет «Хімія»).

Бажаємо майбутніх професійних успіхів, реалізації творчих задумів, невечерпної життєвої енергії та непереборного прагнення нових перемог!!!

НАШІ УСПІХИ

> Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гри «Сокіл» («Джура»), від свого створення покликана привернути увагу учнівської молоді до таких фундаментальних цінностей, як любов до України, оптимістичне бачення її майбутнього, віра в нашу перемогу, гордість за наших героїв, як минулих визвольних змагань так і героїв сьогодення.

В цей непростий чаc, вихованці нашої громади. консолідуючи свої знання, здібності та навички, взяли участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі ватр «Україна назавжди». куренів та ватр «Слава Героям» роїв військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») основна ідея яких - розкрити бачення майбутнього України.

Нашу громаду представляли: команда КЗ «Мізяківсько-Хутірський ліцей» «Борці» (старша група) та КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка» «Незламні» (середня група). В середній групі змагалося 25 команд, у старшій -36.

Комплексна програма для обох груп включала такі конкурси як «Смуга перешкод», «Відун», «Пластун», «Рятівник», «Ватра», додатково для старших учнів був конкурс «Фізична підготовка». Незважаючи на короткий термін підготовки, наші джури показали наступні результати: «Смуга перешкод» – рій «Борці» - 3місце. «Відун» - рій «Незламні» - 3 місце, рій «Борці» - 2 місце. «Пластун» - рій «Незламні» - 3 місце, рій «Борці» - 3місце. «Рятівник» - рій «Незламні» - 4 місце, рій «Борці» - 3місце. «Ватра» - рій «Незламні» - 3 місце, рій «Борці» - 3місце «Смуга перешкод» – рій «Незламні» - 10 місце, рій «Борці» - 3місце.

Дякуємо керівникам роїв: Білошкурській Т.О. - вчителю фізичної культури КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка» та Лисуну А.В. - вчителю фізичної культури КЗ «Мізяківсько-Хутірський ліцей» та усім, хто доклав зусиль до підготовки учасників Гри. Вітаємо наших учасників змагань! Бажаємо не зупинятися на досягнутому! Все буде Україна!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС «Чорнобаївські витівки»

УВАГА КОНКУРС «Чорнобаївські витівки» (дистанційна участь) >

У конкурсі беруть участь колективи та окремі виконавці незалежно від рівня виконавської майстерності та юридичної приналежності. > Кожен учасник може брати участь у різній кількості номерів. Учасник/колектив може подати необмежену кількість заявок. Учасники в номінації «Вокальне мистецтво» можуть використовувати фонограму «-1». Забороняється використання фонограми «+1» та фонограми з прописаним бек-вокалом, другим голосом та/або унісоном, які дублюють партію соліста. У номінації «Вокальне мистецтво» кліп може бути представлений тільки в тому випадку, якщо голос приписаний від початку до кінця єдиним дублем під час сценічного (не студійного) виконання. > БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК > Проведення Конкурсу відбувається за рахунок благодійних внесків який Учасник (представник) вносить на рахунок:

UA 6935 2479 0000 0260 0705 2302 127, в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 352479, код ЄДРПОУ 33726306. Отримувач «Федерація дитячих громадських організацій «Веселкова країна дитинства». Благодійний внесок. Або на картку «ПриватБанк»: 4246 0010 0257 6092 Благодійний внесок в усіх жанрах складає – 75 грн. (за номер/роботу). > КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ > Телефон: +38 095 6 922 852 (тільки вхідні дзвінки, на окупованих територіях не працює) e-mail: KonkursKherson@ukr.net у полі «ТЕМА» обов’язково вкажіть «Чорнобаївські витівки» Сторінка у ФБ: «Чорнобаївські витівки» Сторінка у ФБ «Херсонський державний будинок художньої творчості»: > https://www.facebook.com/groups/761983607863369 Сайт «Херсонський державний будинок художньої творчості»: > http://www.bht.edukit.kherson.ua/

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОУ МИСТЕЦЬКОМУ КОНКУРСІ

П О Л О Ж Е Н Н Я ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС

ТРЕТІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТВОРЧИЙ МАРАФОН «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

Команда «Перлина мистецтва», за підтримки «Star Fest» та Sveriges Television (Шведська громадська телекомпанія) проводить творчий марафон ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ Це нове свято відмічатимуть 28-го липня. В умовах збройної агресії рф проти України росія на найвищому державному рівні активно просуває фейковий образ російської держави. Але ми знаємо історію і знаємо правду, ми є Людьми, більш ніж з тисячолітньою історією державотворення.Тому нами було вирішено відкрити третій творчий марафон присвячений цьому важливому дню в сучасній Українській Історії. Нагадуємо , що тема конкурсних робіт має віддзеркалювати нашу сутність, історію та традиції. Долучайтеся друзі !!!

ТРЕТІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТВОРЧИЙ МАРАФОН «ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

Випускний у Стрижавському дитячому садочку "Казка"

Наші юні випускники від початку війни не могли відвідувати улюблений заклад, тож батьки вирішили принаймні зараз влаштувати їм тепле спілкування у колі друзів і наставників. Маленькі радісні миті для діток, що дорослішають на очах. Славень січових стрільців, як і державний гімн України для цих дітей вже не просто музика і слова, глибоке розуміння сучасних подій впитана ними в реальному сьогоденні.

Щиро бажаємо малюкам спокійного і веселого літа та добрих вражень від майбутнього шкільного дитинства!

На сьогоднішній день у Стрижавській громаді - 479 дошкільнят, з них 157 підуть восени у перший клас.

ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ЗБОРУ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Шановні жителі громади! До нас звернулися волонтери та жителі Стрижавської ТГ для збору гуманітарної допомоги для Захисників України, які потребують нашої підтримки!

ДОЛУЧАЙТЕСЬ !!!

Пункти збору допомоги:

смт Стрижавка (КЗ «Стрижавський ліцей №1», вул. 40-річчя Перемоги, 3, КЗ «Стрижавський ліцей №2», вул. Київська,174);

с. Сосонка (Адмінбудівля колишньої сільської ради с. Сосонка, вул. Миру, буд. 1);

с. Мізяківські Хутори (КЗ «Мізяківсько-Хутірський ліцей», основна будівля, вул. Центральна, 22);

с.Переорки (Переорський клуб, вул. Шевченка, 18А);

с. Пеньківка (Пеньківський клуб);

с.Бруслинівка, (КЗ «Бруслинівська початкова школа» с. Бруслинівка, вул. Згарська, 35);

с.Підлісне (КЗ «Початкова школа села Підлісне» с. Підлісне, вул. Лісна,121А);

с.Супрунів (клуб с.Супрунів, вул. Центральна 77);

с.Дорожне (Адмінбудівля колишньої сільської ради с. Дорожне, вул. Шевченка, буд. 1 );

с.Медвідка (клуб с. Медвідка, вул. Золота 1);

с.Лаврівка (КЗ «Лаврівська гімназія», с. Лаврівка, вул. Незалежності, 3А).

НЕОБХІДНО:

 • Закрутки (помідори, огірки, салати і т.п.);
 • Квашенина;
 • Варення;
 • Консерви;
 • Тушковане м'ясо;
 • Паштети;
 • Крупи (манна, ячмінна, пшенична, рис, гречка, перловка, пшоно, горох);
 • Макаронні вироби;
 • Овочі (картопля, капуста, морква, буряк, цибуля);
 • Цукор;
 • Сіль;
 • Оцет;
 • Соняшникова олія;
 • Молоко тривалого зберігання;
 • Згущене молоко;
 • Чай;
 • Цукерки;
 • Печиво;
 • Горіхи;
 • Сухофрукти;
 • Вода (солодка, газована, негазована);
 • Пластикові бутлі для води ( 18 літрів).

Збір допомоги ТРИВАТИМЕ до 16:00 год. 24 червня 2022 року.

Психологи нашої громади провели перший виїзний тренінг у Мізяківсько-Хутірському ліцеї

Психологи нашої громади провели перший виїзний тренінг у КЗ «Мізяківсько-Хутірському ліцеї».

Психологи нашої громади провели перший виїзний тренінг у КЗ «Мізяківсько-Хутірському ліцеї». Було понад 50 дітлахів віком від 8-ми до 12 років.

Учасники були поділені на 2 групи: одні працювали з психологами, інші - активно проводили час, займаючись фізичними вправами, грали у футбол та баскетбол, адже до даного напрямку долучились і працівники ДЮСШ Стрижавської селищної ради. Потім, кожна з груп змінювала вид діяльності.

Насиченість програми допомогла школярам не лише відволіктись від сьогодення, а й активно поринути у світ розваг.

Ми прекрасно розуміємо, що відбиток війни, ще надовго залишиться у свідомості дітей, адже вони на перший погляд безтурботні, і здавалося б, не так гостро сприймають і реагують на події сьогоднішнього дня. Та це не так, фахівці провели не одне дослідження, і переконалися в тому, що діти є однією з найбільш вразливих категорій, адже їх свідомість лише формується, і якщо вчасно не відреагувати, не бути поруч, то в подальшому виникнуть чимало проблем з психічним станом. А це, на жаль, не поодинокі випадки, а ціле покоління.

Враховуючи таку об’єктивність, фахівці, використовуючи різнопланові вправи намагаються максимально «розвантажити» дітей та повернути втрачене дитинство.

Одна із захоплюючих була вправа намалювати «дерево сили». Діти із великим захоплення обмальовували власну ручку, яка стала стовбуром, і надавали їй форми дерева, яке символізувало дух незламності.

Крім того, бесіди, спілкування, тренінги, - це все те, що було проведено під час зустрічі. Діти легко йшли га контакт, відчувався брак спілкування, адже дистанційна форма навчання, а зараз – канікули, не дають повної комунікації.

Наступний раз виїзд запланований до с.Переорки.

З кожними тижнем графік стає все більш напруженим: адже роботу психологи проводять в двох напрямках: робота з дорослими (вівторок, п’ятниця) та з дітьми в середу.

Чекаємо на зустріч з Вами! 067 30-49-825, 067-60-12-986 - Ольга.

Довідник "У разі надзвичайної ситуації або війни"

ВРУЧЕННЯ СВІДОЦТВ ВИПУСКНИКАМ КУ "СТРИЖАВСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА"

14 червня 2022 року в КУ "Стрижавська дитяча музична школа" відбулося урочисте вручення свідоцтв випускникам 2022 року Цього року школа випустила 11 учнів:

Гілевич Іван (баян);

Голензовська Анастасія (бандура);

Людкевич Анастасія (гітара);

Палазюк Тетяна (гітара);

Gоліщук Іван (гітара);

Резидент Артем (гітара);

Самчук Поліна (бандура);

Севастьянова Софія (скрипка);

Хотонюк Михайло (сопілка);

Чеховська Вероніка (скрипка);

Шевчук Крістіна (фортепіано).

Випускний в музичній школі не міг бути без музики. Тому викладачі, в подарунок для своїх учнів та їх батьків, підготували декілька яскравих номерів. Після виступів, директор КУ "Стрижавська дитяча музична школа" Дзипетрук Тетяна Григорівна вручила кожному з випускників: свідоцтво про закінчення школи, подяку за участь в творчому житті школи та віньєтку.

Привітати випускників з вдалим завершенням школи з побажаннями в майбутньому лише найкращих звершень та успіхів завітали голова Стрижавської селищної ради - Демченко Михайло Іванович, начальник відділу освіти сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму - Томусяк Світлана Михайлівна, директор КЗ "Центр розвитку культури і дозвілля" - Романенко Альона Володимирівна.

Завершили захід батьки випускників із своїм вітальним словом. Вони подякували викладачам за важку працю, терпіння та найкращі роки, пов'язані з музикою.

СУЗІР'Я КРАЩИХ

Що найдорожче в світі? Ви думаєте золото? Платина? Ні, Знання.

Освіта приносить плоди! Приємно, коли разом з високими балами та оцінками учні громади - преможці учнівських олімпіад отримали грошові заохочення від місцевої влади.

14 червня на базі КЗ «Ліцей №1 смт. Стрижавка» відбувався захід творчої та обдарованої молоді «Сузір’я кращих», сузір’я - Стрижавської громади. В 15-ти предметних олімпіадах та у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, брали участь наші переможці.

134 призових місця, варто відмітити, що деякі учні брали участь в декількох олімпіадах. Відповідно до рішення сесії селищної ради за програмою розвитку освіти Стрижавської селищної ради, цьогоріч 212 тисяч гривень було виділено на виплату винагород переможцям олімпіад. Сума виплат рахувалась від загальної кількості балів, які підсумовувались від призових місць. Ми пишаємося тим, що попри непрості обставини: пандемія, війна наші вихованці здобувають призові місця, демонструючи високий результат, як власної роботи так і праці вчителів - наставників. Поставивши мету та ціль, не піддаючись соціальним впливам та викликам, впевнено рухались вперед до перемоги. Коли кожен з нас, буде переповнений вірою в себе, в Україну, маючи дух незламності та патріотизму ми здобудемо ту Перемогу, про яку сьогодні мріє кожен. І вона буде, обов’язково буде!

Отже, запам'ятайте ці імена, адже вони — наша спільна гордість!
Катерина Стасенко, учениця 8-го класу Мізяківсько – Хутірського ліцею — призові місця в олімпіадах з сімох предмітів. Здобула 17 балів (11701.21 грн)

Станіслав Токар, учень 11-го класу Пеньківського ліцею — шість призових місць і 15 балів загалом (10324.65 грн)

Мирослава Драчук, учениця Мізяківсько-Хутірського ліцею — чотири призові місця і 14 балів загального заліку (9636,34грн).

Пишаємося нашими прекрасними дітьми. Радіємо разом їх успіхам, підтримуємо і мотивуємо наполегливо йти до перемог на освітянських теренах.

Нехай це символічне матеріальне заохочення допоможе дітям з користю організувати відпочинок на канікулах.
"Я щасливий спостерігати за успіхами школярів — вони вже торують свій шлях у майбутнє і через кілька років підсилять нашу громаду своїм потенціалом. Дякую батькам, учителям і наставникам за вміння вчасно помітити талант і підтримати його знаннями та досвідом!" - привітав переможців селищний голова Михайло ДЕМЧЕНКО.

Корисні посилання