Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради

«Спільно до навчання», за ініціативою ЮНІСЕФ

«Школа в коробці»

Напередодні навчального року директор гімназії Юлія ГУМЕНЮК подала заявку на участь закладу в кампанії «Спільно до навчання», що ініційована ЮНІСЕФ (Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй).

Дана ініціатива надавала можливість забезпечити безпеку освітнього простору, зокрема облаштування бомбосховищ, активності в укриттях, інструкції для вчителів і навчання з мінної безпеки, а також забезпечення шкільним приладдям для офлайн навчання.

Від організації UNICEF КЗ «Лаврівська гімназія» отримав подарунок за проєктом "Школа в коробці" - набори канцелярського приладдя для різних вікових груп дітей та різних предметів. Яскраві зошити, ручки, олівці, фарби, набори для геометрії, лінійки, ножиці, кольоровий папір, повітряна куля-карта світу і багато іншого стануть в нагоді учням в різних освітніх ситуаціях під час заходів.

Також набір містить матеріали для забезпечення навчання дітей з ООП. Ми, безумовно, вдячні благодійнику за подарунок і підтримку української освіти у складні часи.

Гімназіада 2023-2024

В рамках проведення Гімназіади 2023/2024 21 вересня на базі КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» відбулися змагання з футболу серед учнів закладів загальної середньої освіти Стрижавської громади.

На футбольному полі зустрілися 7 команд, а саме: Ліцей №1, Ліцей №2, Сосонський, Пеньківський та Мізяківсько-Хутірський ліцеї, Переорська та Лаврівська гімназії.

Спортсмени показали спритність, витривалість та неабияку жагу до перемоги.
Всі учасники та глядачі отримали безліч позитивних емоцій!

Отож, за підсумками проведених ігор призові місця серед ліцеїстів розподілися наступним чином: І місце – КЗ «Ліцей №1 смт.Стрижавка». ІІ місце – КЗ «Сосонський ліцей» ІІІ місце - КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка».

За результатами гри, які показали команди з гімназій, перемогу здобули спортсмени з Лаврівської школи, відповідно учні Переорської - посіли друге місце.

Усі команди без винятку були нагороджені грамотами та призами! 10 жовтня наші спортсмени будуть представляти громаду на зональному етапі змагань з футболу, тому бажаємо подальших перемог на футбольному полі!

ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ

20 вересня команда КЗ «Ліцей №2 смт. Стрижавка» представляла нашу громаду на ІІ етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя 2023».

Змагання відбувалися у м.Вінниця на стадіоні Центрального парку ім.М.Леоновича. Учасники проявили творчість, кмітливість та хорошу фізичну підготовку. Завдяки своїй наполегливості, наші вихованці показали добрий результат, тому продовжать свою участь у фіналі вже 26 вересня.

Пишаємося. Віримо. Переможемо!!!

З Днем знань!

Знову в умовах воєнного стану та з обмеженням урочистостей більше двох тисяч наших дітей розпочинають новий навчальний рік.

Але збереження позитивного настрою, підтримка учнів і вчителів та створення сприятливої атмосфери вкрай важливі першого вересня.

Свій перший урок у Стрижавській громаді цього року відвідають 189 хлопчиків і дівчаток. І це особлива мить для них навіть в умовах викликів. Бо ж саме навчання допомагатиме втілювати їм маленькі мрії, спрямує на відчуття надії, формуватиме такі важливі риси патріотизму.

.

Щоб навчання було максимально якісним, наші заклади середньої освіти тепер мають програмне забезпечення – «Електронний засіб навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для 1, 5 класів НУШ «КМ MEDIA ED PROFI». Продукт має гриф Міністерства освіти і науки України. 9 перших класів та 11 п’ятих класів нашої громади зможуть скористатися новими можливостями!

Вчителі матимуть лаконічні методичні рекомендації, щоб доречно використовувати навчально-дидактичний мультимедійний матеріал. Це є ефективним засобом навчання в традиційній та дистанційній освіті.

Відеосюжети для уроків створені відповідно до програм предметів, які викладаються у 1-х та 5-х класах: математика, українська мова, українська література, зарубіжна література, вступ до історії України та громадянська освіта, здоров’я, безпека та добробут та пізнаємо природу. Цікавого досвіду вчителям і дітям у новому навчальному роцi

Серпнева конференція керівників закладів та установ відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської територіальної громади – відбулася

Взяли до уваги всі виклики другого року повномасштабної війни: можливість навчатися з перервами на повітряні тривоги та перебування в укриттях.

У межах реалізації антикризового Плану встановлено котельні на альтернативних видах палива в КЗ «ЗДО (ясла-садок) «Казка» смт Стрижавки, КЗ «ЗДО (ясла-садок) «Десняночка» с. Сосонки та КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка». Провели комісійне обстеження щодо облаштування найпростіших укриттів 10-ти закладів освіти, що є на території Стрижавської громади.

Маємо бути готові до осінньо-зимового періоду. Участь у Програмі з Відновлення України дала нам перемогу в 3-х проєктах: капітальні ремонти будівель Мізяківсько-Хутірського ліцею та Стрижавського ліцею №2 (енергозберігаючі заходи щодо утеплення будівель та дахів), «Нове будівництво адміністративної будівлі для розміщення центру надання адміністративних послуг, багатофункціональних громадських приміщень освітнього та творчого призначення». Також Представництво міжнародної неурядової організації «Save The Children» профінансує завершення внутрішніх та зовнішніх робіт найпростіших укриттів дитячого садка «Десняночка» та Ліцею №1.

> > > Отже, безпека – головний пріоритет цього навчального року. Тож продовжуємо займатися укриттями. Ми подали на грантові конкурси фактично всі навчальні заклади щодо будівництва модульних укриттів, які зможуть розмістити більшу кількість учнів та інших людей (Пеньківка, Мізяківські Хутори, Лаврівка та Сосонка, Стрижавський ліцей №1). Вони розраховані на 100-150 осіб. >

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ 2023

30 серпня 2023 року о 10:00 годині, в приміщенні КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка», відбудеться серпнева конференція керівників закладів та установ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради «Якісна освіта – запорука розквіту вільної України».

Щодо проведення Всеукраїнського уроку з підтримки психічного здоров’я: “ТИ ЯК?”

Міністерство освіти і науки рекомендує організувати проведення Всеукраїнського уроку з підтримки психічного здоров’я у закладах загальної середньої освіти. Тема уроку: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!».

Освітянам рекомендуємо скористатись матеріалами для уроку, які доступні за посиланнями:

• для 1-6 класів https://megogo.net/…/22559076-onlayn-urok-1-6-klas.html

• для 7-11 класів https://megogo.net/…/22559086-onlayn-urok-7-11-klas.html

Урок розроблений у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України,Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, відеосервісом «MEGOGO Освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

З Днем Незалежності України!

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»

                                        Василь Симоненко

Шановні освітяни! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання з головним святом нашої країни!

Українці кожен день підтверджують свою готовність боротися за свою державу та за те, щоб майбутні покоління мали можливість жити в мирі та процвітанні.

Наші військові – справжні Герої, найкращі представники нації, чиї вчинки є найвищою мірою відваги, самопожертви та глибокої відданості своїй Батьківщині. Вони не тільки захищають наші кордони, вони захищають можливість для наших дітей рости в безпеці, вчитися та створюють основу, на якій буде будуватися майбутнє нашої країни.

Допомагаємо і молимось за тих, хто в бою з ворогом! Схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих Героїв… Продовжуємо разом працювати та тримати освітній фронт заради спільної Перемоги!

Слава Україні!

З Днем Незалежності!

Із Днем Державного прапора України!

Наш синьо-жовтий прапор є найвідомішим символом України в усьому світі. Його вивішують на вікнах будинків, кріплять до автівок, носять на плечах, підтримуючи українців.

Український прапор гордо майорить і в нашій громаді, символізуючи незламність у протистоянні ворогу. Щодня пам'ятаємо, що в нинішній боротьбі за незалежність є чимало земляків-стрижавчан, хоробрих та самовідданих воїнів. Нехай же міць українського прапора підтримує їхній дух та додає сил!

Віддаємо шану цього дня й тим воїнам, які не повернулися з війни. Які віддали життя заради синьо-жовтого прапора і незалежного майбутнього. Вічна їм слава!

Голова територіальної громади Михайло Демченко

Увага! Формується склад Молодіжної ради при Стрижавській селищній раді

Тобі 14-35 років, ти є жителем Стрижавської територіальної громади, долучайся! Запрошуємо активну, енергійну, ініціативну молодь долучитися до створення Молодіжної ради!

Молодіжна рада при селищній раді - це консультативно-дорадчий орган з питань молодіжної політики, покликаний сприяти взаємодії виконавчих органів селищної ради та молоді територіальної громади, підвищення розвитку молодіжного лідерства, залучення молоді до вирішення соціально-економічних питань, питань у сфері культури, спорту, освіти, попередження розповсюдження негативних явищ у молодіжному середовищі.

Якщо бажаєте стати членом/членкинею Молодіжної ради звертайтеся у відділ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради за адресою: вул.Київська, 174, смт Стрижавка.

Прийом заяв та документів триватиме з 15 по 31 серпня 2023 року, відповідальна особа – Циба Любов Анатоліївна (тел.: 096 036 35 60, ел.адреса: tsuba.lybov@gmail.com).

Для участі в установчих зборах потрібно подати:

Для жителів (самовисуванців) Стрижавської громади:

 • Заява;

 • Біографічна довідка;

 • Згода на обробку персональних даних.

Для інститутів громадянського суспільства:

 • Заява;

 • Біографічна довідка;

-Витяг з протоколу засідання керівного органу інституту громадянського суспільства, засвідчене печаткою ( у разі наявності) з рішення про делегування кандидата до складу молодіжної ради відповідно затвердженої форми;

 • Згода на обробку персональних даних.

Установчі збори з формування складу молодіжної ради при Стрижавській селищній раді відбудуться 28 вересня 2023 року за адресою вул.40-річчя Перемоги,7, смт Стрижавка в приміщенні селищної ради.

Проведенно профілактичне відпрацювання

3 серпня рятувальники Вінниччини спільно із представником ювенальної поліції провели профілактичне відпрацювання сіл Лаврівка, Медвідка та Дорожне Стрижавської територіальної громади.

Надзвичайники вкотре закликали людей дотримуватися елементарних правил безпеки в побуті, зосередивши основну увагу на правилах безпечної експлуатації приладів опалення та газового обладнання.

Аби навчити підростаюче покоління, як діяти у випадку надзвичайних подій, фахівці ДСНС на базі Лаврівського освітнього закладу розгорнули для місцевих дітей тематичні локації. Дітям розповіли основні правила, яких потрібно дотримуватися у побуті та нагадали чіткі дії при виникненні надзвичайних ситуацій. Крім того, ДСНС-ники продемонстрували присутнім спеціальне обладнання, та у формі тематичних вікторин надали вичерпні відповіді на поставлені дітьми запитання.

Відкрита першість з боксу дитячо-юнацької спортивної школи «Десна»

Цими вихідними було проведено відкриту першість дитячо-юнацької спортивної школи «Десна» з боксу.

Цими вихідними Зустрілися кращі боксери області – 34 спортсмени 2009-2010 та 2007-2008 років народження з 6-ти команд! Змагалися наша ДЮСШ «Десна», «Гарт» із Вінниці та команди з Немирова, Могилів-Подільського, Жмеринки і Бара.

Вітаємо боксерів нашої громади, кожен із яких у своїх віковій і ваговій категоріях отримав перше місце:

 • Денис Дідух (вагова категорія 44 кг);

 • Дмитро Панчук (46 кг);

 • Андрій Мельник (48 кг);

 • Святослав Новак (52 кг);

 • Станіслав Запривода (54 кг);

 • Олег Бондаренко (57 кг);

 • Іван Пилипчук (57 кг);

 • Владлен Стойков (67 кг);

 • Серафім Вдовенко (67 кг).

Голова громади Михайло Демченко вручити подяку тренерові-викладачу з боксу ДЮСШ «Десна» Олександрові Чижику! Це визнання його старанної праці та важливого особистого внеску у розвиток фізичної культури й просування здорового способу життя в Стрижавській громаді.

Дякуємо всім батькам і тренерам за підтримку юних боксерів! Нехай наступні перемоги даються легко і впевнено!

Проведено комісійне обстеження та надано методичну допомогу щодо облаштування найпростішого укриття

З метою створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів та працівників з урахуванням збройної агресії російської федерації 1 червня провідним фахівцем відділу забезпечення заходів попередження надзвичайних ситуацій у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області Юрієм Любавіним спільно з представниками Стрижавської селищної ради та Держпродспоживслужби проведено комісійне обстеження та надання методичної допомоги щодо облаштування найпростішого укриття у КЗ "ЗДО (ясла-садок) "Десняночка" с. Сосонка" Стрижавської селищної територіальної громади.

До ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

???? Запрошуємо підтримати дитячі команди під час благодійного відкритого футбольного ⚽️ турніру!

⏰ Коли: 1 червня о 09:30. ???? Де: ???? у Сосонці – футбольний майданчик за будинком культури, тут зустрінуться команди з Гнівані, Жмеринки та Сосонки; ???? у Стрижавці – футбольний майданчик біля готельного комплексу «Вагнес», тут змагатимуться команди з Калинівки, Хмільника та Стрижавки. ???? О 12 год. у Стрижавці по вул. Київській (спортивний майданчик біля «Вагнесу») для всіх дітей відбудуться майстер-класи: ???? малювання піском; ???? аквагрим і тату; ???? виготовлення патріотичного браслета зі стрічок. Кошти, зібрані під час майстер-класів, спрямуємо на підтримку ЗСУ. Стрижавська селищна рада запрошує ????!

футбольнийтурнір #спортугромаді #Деньзахистудітей #майстерклас #СтрижавськаГромада #МихайлоДемченко

З Міжнародним Днем захисту дітей!

1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято засноване в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми, які мають діти. Традиційно на торжество влаштовують ярмарки, розпродажі та розважальні заходи для дітей. Школярі в цей день радіють початку літніх канікул.

На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч.

У нашій громаді маємо майже три тисячі дітей, і всі вони також потерпають від впливу війни. Чують від батьків тривожні новини, чекають на рідних із фронту, переживають чисельні повітряні тривоги. Юний вік робить їх емоційно вразливішими, ніж дорослих.

Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

Корисні посилання