Відділ освіти, сім'ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради

до Дня Святого Миколая – для дітей громади

6 грудня українці відзначають День Святого Миколая. В теперішній час, хочеться як ніколи, щоб усі діти відчули атмосферу свята. Раділи цукеркам, аромату мандарин, домашньому затишку та гарному настрою. Голова Стрижавської громади Михайло Демченко разом із начальницею відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світланою Томусяк привітали солодкими подарунками дітей із закладів освіти. Разом створюємо затишну атмосферу, щоб поспілкуватися про добро, віру та взаємну підтримку. Діти багато говорять про перемогу і загадують бажання мирного неба та щасливого дитинства.

Нехай кожна дитина в Стрижавській громаді відчує частинку тепла й надії від Святого Миколая, щоб бути сильнішою і впевненішою.

Працівниками ДСНС проведено уроки безпеки

29 листопада 2023 року працівником Вінницького районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області було проведено уроки безпеки з учнями початкових класів в КЗ "Мізяківсько-Хутірський ліцей», КЗ "Переорська гімназія" та КЗ "Лаврівська гімназія" Особливу увагу звернули на правила поведінки під час сигналу повітряна тривога, дії при виявленні вибухонебезпечного предмета, правила пожежної безпеки в побуті та проведено навчальну евакуацію з учасниками освітнього процесу з метою відпрацювання злагоджених дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Зональні змагання з футболу

10 жовтня, в рамках проведення Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Вінницького району,

на стадіоні КЗ «Ліцей №1 смт.Стрижавка» відбулися зональні змагання з футболу.

З вітальним словом до учасників звернулися голова Стрижавської територіальної громади Михайло Демченко та начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світлана Томусяк.

За перемогу змагалися збірна команда нашої громади, Тиврівської ТГ та юнаки Сутисківської громади.
Кожен тайм був видовищним, учні демонстрували усі свої вміння та навички. І вболівальники, і гравці отримали лише позитивні емоції.

По завершенню ігор, турнірна таблиця виглядала так:

Стрижавська ТГ-І місце

Тиврівська ТГ – ІІ місце

Сутисківська ТГ – ІІІ місце.

Вітаємо талановитих спортсменів із черговими здобуткам, пишаємося своїми вихованцями.

Бажаємо нашій збірні здобути перемогу у фінальних змагань.

Нарада керівників закладів освіти

3 жовтня 2023 року відбулася нарада керівників закладів освіти Стрижавської селищної ради, в якій взяли участь працівники відділу освіти, cім’ї, молоді, спорту, культури та туризму та директор комунальної установи «ЦФГО закладів освіти та установ відділу освіти СМСКТ Стрижавської селищної ради» Інна Бедрак.

Нараду проводила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Світлана Томусяк. На порядку денному обговорювалися питання:

 1. Про проведення атестації педагогічних працівників у 2023-2024 н.р.
 2. Про організацію курсової перепідготовки педагогічних працівників у 2024 році.
 3. Про ліцензування закладів дошкільної освіти.
 4. Про реєстрацію педагогічних працівників для участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2024».
 5. Про організацію роботи з подання статистичної звітності у 2023-2024 н.р.
 6. Про підготовку спортивних споруд до роботи в осінньо-зимовий період
 7. Про регламент проведення Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2023-2024 н.р.
 8. Про порядок щомісячного планування та звітності щодо проведення в закладах освіти фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів.
 9. Про організацію господарської роботи в закладах освіти.

Томусяк С.М. повідомила, що змінилася назва відділу - до основного тексту додалася фраза «Вінницького району Вінницької області», тому необхідно врахувати цей факт під час оформлення документації.

Наголосила про необхідність проходження навчання з питань запобігання корупції. Обговорили ряд важливих питань щодо організованого початку опалювального сезону.

«Олімпіське лелеченя 2023». Фінал

26 вересня команда «Прометей» КЗ «Ліцей №2» смт.Стрижавка» змагалася у фінальному етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя 2023». Проходили змагання на Центральному стадіоні м.Вінниця.

Учасники змагалися у декількох дисциплінах: представлення команди, презентація, комплексна естафета, вікторина на олімпійську тематику та волейбол. Серед шести команд, 4 яких були з районів, 2 – з міста Вінниці, наші учні вибороли ІІ місце. Дякуємо дітям за активну участь у конкурсі, тренеру команди Тетяні Білошкурській - вчителю фізичного виховання та викладачу танців Олександрі Кравчик за якісну підготовку спортсменів.

Вітаємо та пишаємося!!! Успіхів в усіх починаннях!

«Спільно до навчання», за ініціативою ЮНІСЕФ

«Школа в коробці»

Напередодні навчального року директор гімназії Юлія ГУМЕНЮК подала заявку на участь закладу в кампанії «Спільно до навчання», що ініційована ЮНІСЕФ (Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй).

Дана ініціатива надавала можливість забезпечити безпеку освітнього простору, зокрема облаштування бомбосховищ, активності в укриттях, інструкції для вчителів і навчання з мінної безпеки, а також забезпечення шкільним приладдям для офлайн навчання.

Від організації UNICEF КЗ «Лаврівська гімназія» отримав подарунок за проєктом "Школа в коробці" - набори канцелярського приладдя для різних вікових груп дітей та різних предметів. Яскраві зошити, ручки, олівці, фарби, набори для геометрії, лінійки, ножиці, кольоровий папір, повітряна куля-карта світу і багато іншого стануть в нагоді учням в різних освітніх ситуаціях під час заходів.

Також набір містить матеріали для забезпечення навчання дітей з ООП. Ми, безумовно, вдячні благодійнику за подарунок і підтримку української освіти у складні часи.

Гімназіада 2023-2024

В рамках проведення Гімназіади 2023/2024 21 вересня на базі КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» відбулися змагання з футболу серед учнів закладів загальної середньої освіти Стрижавської громади.

На футбольному полі зустрілися 7 команд, а саме: Ліцей №1, Ліцей №2, Сосонський, Пеньківський та Мізяківсько-Хутірський ліцеї, Переорська та Лаврівська гімназії.

Спортсмени показали спритність, витривалість та неабияку жагу до перемоги.
Всі учасники та глядачі отримали безліч позитивних емоцій!

Отож, за підсумками проведених ігор призові місця серед ліцеїстів розподілися наступним чином: І місце – КЗ «Ліцей №1 смт.Стрижавка». ІІ місце – КЗ «Сосонський ліцей» ІІІ місце - КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка».

За результатами гри, які показали команди з гімназій, перемогу здобули спортсмени з Лаврівської школи, відповідно учні Переорської - посіли друге місце.

Усі команди без винятку були нагороджені грамотами та призами! 10 жовтня наші спортсмени будуть представляти громаду на зональному етапі змагань з футболу, тому бажаємо подальших перемог на футбольному полі!

ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ

20 вересня команда КЗ «Ліцей №2 смт. Стрижавка» представляла нашу громаду на ІІ етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя 2023».

Змагання відбувалися у м.Вінниця на стадіоні Центрального парку ім.М.Леоновича. Учасники проявили творчість, кмітливість та хорошу фізичну підготовку. Завдяки своїй наполегливості, наші вихованці показали добрий результат, тому продовжать свою участь у фіналі вже 26 вересня.

Пишаємося. Віримо. Переможемо!!!

З Днем знань!

Знову в умовах воєнного стану та з обмеженням урочистостей більше двох тисяч наших дітей розпочинають новий навчальний рік.

Але збереження позитивного настрою, підтримка учнів і вчителів та створення сприятливої атмосфери вкрай важливі першого вересня.

Свій перший урок у Стрижавській громаді цього року відвідають 189 хлопчиків і дівчаток. І це особлива мить для них навіть в умовах викликів. Бо ж саме навчання допомагатиме втілювати їм маленькі мрії, спрямує на відчуття надії, формуватиме такі важливі риси патріотизму.

.

Щоб навчання було максимально якісним, наші заклади середньої освіти тепер мають програмне забезпечення – «Електронний засіб навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент для 1, 5 класів НУШ «КМ MEDIA ED PROFI». Продукт має гриф Міністерства освіти і науки України. 9 перших класів та 11 п’ятих класів нашої громади зможуть скористатися новими можливостями!

Вчителі матимуть лаконічні методичні рекомендації, щоб доречно використовувати навчально-дидактичний мультимедійний матеріал. Це є ефективним засобом навчання в традиційній та дистанційній освіті.

Відеосюжети для уроків створені відповідно до програм предметів, які викладаються у 1-х та 5-х класах: математика, українська мова, українська література, зарубіжна література, вступ до історії України та громадянська освіта, здоров’я, безпека та добробут та пізнаємо природу. Цікавого досвіду вчителям і дітям у новому навчальному роцi

Серпнева конференція керівників закладів та установ відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської територіальної громади – відбулася

Взяли до уваги всі виклики другого року повномасштабної війни: можливість навчатися з перервами на повітряні тривоги та перебування в укриттях.

У межах реалізації антикризового Плану встановлено котельні на альтернативних видах палива в КЗ «ЗДО (ясла-садок) «Казка» смт Стрижавки, КЗ «ЗДО (ясла-садок) «Десняночка» с. Сосонки та КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка». Провели комісійне обстеження щодо облаштування найпростіших укриттів 10-ти закладів освіти, що є на території Стрижавської громади.

Маємо бути готові до осінньо-зимового періоду. Участь у Програмі з Відновлення України дала нам перемогу в 3-х проєктах: капітальні ремонти будівель Мізяківсько-Хутірського ліцею та Стрижавського ліцею №2 (енергозберігаючі заходи щодо утеплення будівель та дахів), «Нове будівництво адміністративної будівлі для розміщення центру надання адміністративних послуг, багатофункціональних громадських приміщень освітнього та творчого призначення». Також Представництво міжнародної неурядової організації «Save The Children» профінансує завершення внутрішніх та зовнішніх робіт найпростіших укриттів дитячого садка «Десняночка» та Ліцею №1.

> > > Отже, безпека – головний пріоритет цього навчального року. Тож продовжуємо займатися укриттями. Ми подали на грантові конкурси фактично всі навчальні заклади щодо будівництва модульних укриттів, які зможуть розмістити більшу кількість учнів та інших людей (Пеньківка, Мізяківські Хутори, Лаврівка та Сосонка, Стрижавський ліцей №1). Вони розраховані на 100-150 осіб. >

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ 2023

30 серпня 2023 року о 10:00 годині, в приміщенні КЗ «Ліцей №2 смт.Стрижавка», відбудеться серпнева конференція керівників закладів та установ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Стрижавської селищної ради «Якісна освіта – запорука розквіту вільної України».

Щодо проведення Всеукраїнського уроку з підтримки психічного здоров’я: “ТИ ЯК?”

Міністерство освіти і науки рекомендує організувати проведення Всеукраїнського уроку з підтримки психічного здоров’я у закладах загальної середньої освіти. Тема уроку: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!».

Освітянам рекомендуємо скористатись матеріалами для уроку, які доступні за посиланнями:

• для 1-6 класів https://megogo.net/…/22559076-onlayn-urok-1-6-klas.html

• для 7-11 класів https://megogo.net/…/22559086-onlayn-urok-7-11-klas.html

Урок розроблений у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України,Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, відеосервісом «MEGOGO Освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

З Днем Незалежності України!

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»

                                        Василь Симоненко

Шановні освітяни! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання з головним святом нашої країни!

Українці кожен день підтверджують свою готовність боротися за свою державу та за те, щоб майбутні покоління мали можливість жити в мирі та процвітанні.

Наші військові – справжні Герої, найкращі представники нації, чиї вчинки є найвищою мірою відваги, самопожертви та глибокої відданості своїй Батьківщині. Вони не тільки захищають наші кордони, вони захищають можливість для наших дітей рости в безпеці, вчитися та створюють основу, на якій буде будуватися майбутнє нашої країни.

Допомагаємо і молимось за тих, хто в бою з ворогом! Схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих Героїв… Продовжуємо разом працювати та тримати освітній фронт заради спільної Перемоги!

Слава Україні!

З Днем Незалежності!

Із Днем Державного прапора України!

Наш синьо-жовтий прапор є найвідомішим символом України в усьому світі. Його вивішують на вікнах будинків, кріплять до автівок, носять на плечах, підтримуючи українців.

Український прапор гордо майорить і в нашій громаді, символізуючи незламність у протистоянні ворогу. Щодня пам'ятаємо, що в нинішній боротьбі за незалежність є чимало земляків-стрижавчан, хоробрих та самовідданих воїнів. Нехай же міць українського прапора підтримує їхній дух та додає сил!

Віддаємо шану цього дня й тим воїнам, які не повернулися з війни. Які віддали життя заради синьо-жовтого прапора і незалежного майбутнього. Вічна їм слава!

Голова територіальної громади Михайло Демченко

Корисні посилання